Novinky

Čínský diplomat se opřel do Applu. Jenže tweet odeslal z iPhonu

Mezi Applem a společností Huawei ještě donedávna vládla zdravá tržní konkurence, která obě značky nutila nabízet svým uživatelům to nejlepší. Teď už jejich hra ale tak čistá není. Technologičtí giganti se totiž dostali přímo do centra sporů mezi administrativou Spojených států a komunistickou garniturou v Číně. Prezident Trump vůči Číně neustále zavádí nová cla a vyhrožuje, že další balík už se bude týkat také dodávek Applu. Vedle toho Američané Huawei zařadili na černou listinu. Google v této souvislosti Huawei omezil přístup k novým aktualizacím operačního systému Android.

Číňané v reakci na kroky Američanů stále hlasitěji mluví o bojkotu výrobků Applu. To je pro společnost z Kalifornie v době, kdy se potýká s propady prodejů iPhonů velmi nepříjemná zpráva. O embargu jako v případě dovozu produktů Huawei do USA tady sice nejde, přesto je však image Applu v Číně značně poškozena. 

Apple v tichosti uvedl vylepšený MacBook Pro s přepracovanou klávesnicí a našlapanými procesory

Napjaté vztahy mezi mocnostmi ovšem přinášejí i vtipné momenty. Své by o tom mohl vyprávět čínský diplomat, který na Twitteru podporoval bojkot výrobků s logem nakousnutého jablka. Tweet odeslal zástupce čínské mise v Pákistánu Zhao Lijian, který ve svém příspěvku logo Huawei přirovnal k rozkrájenému jablku, čímž chtěl naznačit, že Čínaně mají v tomto souboji navrch. Problém byl ovšem v tom, že svůj tweet odeslal z iPhonu.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close