Novinky

Chyba v iOS může znemožnit použití aplikace, pokud ji nedáte maximální hodnocení v App Store

Každý uživatel iOS aplikací třetích stran se alespoň jednou setkal s tím, že po něm vývojáři chtěli hodnocení jejich produktu skrze vyskakující menu, které jednoduše zavřete pomocí tlačítka Zavřít. Pokud se ale rozhodnete, že aplikaci ohodnotit chcete, stačí kliknout na ikonku hvězd, která vás poté přenese do App Storu, kde budete v psaní recenze pokračovat. 

Tento nástroj je vývojářům k dispozici už dlouho dobu. Vývojář společnosti FlickType, Kosta Eleftheriou si ale všiml nemilé skutečnosti. Našel aplikaci, která využívala chyby v tomto vyskakovacím dialogu. Pomocí této chyby, jste aplikaci nemohli spustit, aniž byste ji ohodnotili pěti hvězdami. Dle Eleftherioua je nejhorší fakt, že využití této chyby je velmi jednoduché. Tudíž by ji brzy mohlo zneužívat větší počet vývojářů.

Jak je možné vidět na videu, které Kosta Eleftheriou sdílel na Twitteru, dialog není možné zavřít ani pomoci tlačítka „Not Now“. 

Eleftheriou už v minulosti našel několik chyb, které se v Apple Storu objevily. Jednou z nich byla řada podvodných aplikací, které měly obrat přes desítky milionů korun. Eleftheriou zároveň proti společnosti Apple vydal trestní žalobu.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button