Novinky

Chcete pracovat u Elona Muska? SpaceX hledá specialistu pro vybudování mořské startovací plošiny

Společnost SpaceX si poměrně nedávno připsala historický úspěch. Stala se totiž vůbec prvním soukromníkem, který na oběžnou dráhu poslal člověka. Firma založená známým podnikatelem Elonem Muskem nehodlá polevovat. Připravuje totiž stavbu nové vzletové plošiny pro své rakety. Ta by přitom neměla být umístěna na pevnině. O tomto záměru se veřejnost dozvěděla skrze pracovní nabídku firmy SpaceX. Ta totiž vyvěsila inzerát, jež hledá specialistu na budování vzletových plošin. V pracovní nabídce se pak objevuje slovo offshore, tedy, což naznačuje, že plošina by mohla stát na vodě.

Zdroj: SpaceX

Elon Musk poté na Twitteru doplnil, že plošiny budou sloužit k odpalování supertěžkých raket, jejichž cílem bude Mars a na nadzvukové cesty okolo Země. To je plán, o kterém se zatím v souvislosti se SpaceX příliš nemluvilo. Uvidíme tedy, zda o nadzvukovém cestování ještě v dohledné době uslyšíme. Plán cesty na Mars je naopak veřejně známý. Musk ostatně několikrát prohlásit, že na Marsu chce zemřít ­– doufejme tedy, že stářím.

Apple hodlá i letos pokračovat ve své krkavčí strategii. Z balení od iPhonu 12 zmizí sluchátka EarPods

Inženýr, jež bude mít na starosti konstrukci mořské plošiny, bude pracovat v Texasu, kde už firma jedno vývojové zařízení vlastní. SpaceX například požaduje určité zkušenosti s mořskými stavbami. Musk na Twitteru dále uvedl, proč si jako ideální místo pro vzhled a přistávání svých raket vybrat moře. Nechce totiž způsobovat přílišný hluk, který by měl negativní dopad jako na městské a venkovské oblasti, tak také na život zvířat. Musk totiž samozřejmě očekává, že rakety SpaceX budou z plošin startovat v jednom kuse.

Zdroj
Mashable

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button