Novinky

Apple hodlá i letos pokračovat ve své krkavčí strategii. Z balení od iPhonu 12 zmizí sluchátka EarPods

Snad to příště neodnese také nabíječka

Apple je kromě jiného pověstný tím, že svým zákazníkům nedaruje nic zadarmo. Zatímco ostatní výrobci promují své produkty formou nejrůznějších akcí a výhodných setů, Apple nic takového nedělá. Příkladem za všechny je například prodejní balení iPhonu, kam Apple ještě před několika lety přidával redukci z Lightning na 3,5mm audio jack. U iPhonu Xs (Max) a později také iPhonu 11 (Pro) už žádnou redukci nenajdete. Je ovšem férové dodat, že jde o položku v hodnotě několika stokorun, takže pokud máte na nový iPhone, pravděpodobně vám to vadit nebude.

Zdroj: Unsplash

Apple ovšem hodlá v oklešťování prodejního balení iPhonu i nadále pokračovat. Alespoň tak to vyplývá z posledních informací, které se šíří internetem. Spekulace totiž hovoří o tom, že v krabičce se bude nacházet pouze iPhone 12, respektive iPhone 12 Pro a nabíječka. Správně již tušíte, že tentokrát zmizí drátová sluchátka EarPods s konektorem Lightning.

Apple chce přesvědčit uživatele, aby více kupovali AirPods

Současné analýzy hovoří o tom, že Apple chce tímto krokem podpořit prodeje bezdrátových sluchátek AirPods, AirPods Pro a několikrát avizované AirPods Studio, která se mají objevit později v tomto roce.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Možná vás nyní napadne, proč Apple nepřidá k iPhonu 12 či alespoň iPhonu 12 Pro druhou generaci AirPods. Odpovědí je pochopitelně cena, která by při takovém setu neúměrně narostla. Navíc to přímo odporuje krkavčí strategii, která nutí uživatele jablečných produktů platit prakticky za cokoli nad rámec samotného produktu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

To jistě není dobrá pro řadu jedinců, kteří přes veškeré výhody bezdrátových sluchátek nejraději používají standardně dodává EarPods. Stačí se projít chvilku po ulici a okamžitě pochopíte, o čem je řeč. Stále totiž existuje početná skupina uživatelů, která si vystačí s obyčejnými sluchátky, která dostanou společně s iPhonem. A je to právě tato část tábora, kterou chce Apple přeučit na jeho AirPods. Je ovšem otázkou, jak nakonec zareaguje neviditelná ruka trhu. Určitě se najde řada uživatelů, kteří možná se skřípěním zubů nakonec podlehnou a pořídí si od Applu také bezdrátová sluchátka. Zbylí pak nejspíše sáhnout po levnějších variantách, kterými můžou být opět drátová EarPods. Ať tak či onak, Apple na tom opět vydělá.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button