Novinky

Airpods Studio budou nejchytřejší sluchátka od Applu. A také zdaleka nejdražší

Již nějakou chvílí je veřejným tajemstvím, že Apple pracuje na zbrusu nových sluchátkách. Z hlediska konstrukce má jít o over-ear model, tedy sluchátka s pevným hlavovým mostem a mušlemi překrývající velkou část ucha. Pokud jde o výbavu, tak AirPods Studio (tak se mají jmenovat) údajně nabídnout celou plejádu nejrůznějších senzorů.

Sluchátka tak díky čidlům například dokážou změnit orientaci kanálů, respektive samy poznají, jaké ucho je levé a pravé. Tím pádem bude jedno, jak si sluchátka nasadíte. Od toho se bude pravděpodobně odvíjet také design, který k tomu bude muset být alespoň částečně uzpůsoben.

Zdroj: theApplepost

Sluchátka budou dále schopná detekovat, zda je máte na hlavě či krku a na základě toho například pozastavit přehrávání. Ve světě bezdrátových sluchátek typu AirPods jde o poměrně běžnou funkci, ovšem zřídkakdy se objevuje u sluchátek přes hlavu.

Další zdroje také hovoří o funkci pro aktivní potlačení hluku (ANC). Chybět nemá ani režim propustnosti, který si uživatel bude moci upravit prostřednictvím aplikace, jenž má být dostupná pro iOS a macOS. Dřívější úniky spekulovaly o dostupnosti dvou modelů AirPods Studio, nicméně tato informace se ukazuje čím dál méně pravděpodobná. Pokud jde o cenu, tak AirPods Studio se logicky stanou nejdražšími sluchátky v nabídce. Apple je má začít prodávat za 349 USD, což by v našich končinách mohlo znamenat cenovku olizující 10 tisíc korun.

Zdroj
techradar
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close