Novinky

Český T-Mobile údajně plánuje po WWDC velké věci. Dočkáme se konečně e-SIM v Apple Watch?

Necelé dva týdny nás dělí od letošní vývojářské konference WWDC 2021. Zde by měl Apple světu představit nové operační systémy, které by pak měly na podzim vyjít pro veřejnost. Pokud vás zajímají novinky v operačních systémech, určitě sledujte náš web. Už teď mohu slíbit, že iOS 15 i iPadOS 15 plánuji v průběhu léta testovat. Tím nejočekávanějším systémem je jednoznačně již zmiňovaný nový iPadOS a to díky novým iPadům s M1 čipsetem, které se prodávají přesně týden a už jsou beznadějně vyprodané. Mezi další jednoznačně patří iOS, macOS, tvOS a watchOS. A právě o hodinkách se k nám dostala poměrně zajímavá informace. 

Zdroj: Apple.com

e-SIM konečně i u nás?

Apple Watch s podporou e-SIM jsou na trhu již od roku 2017, ale do našich končin se ne a ne podívat. Pokud jste o e-SIM pro Apple Watch nikdy neslyšeli, jde o v podstatě o to, že si do svých Apple Watch přidáte duplicitní SIM kartu k vašemu telefonnímu číslu. A i když nebudete mít telefon u sebe budete moci ze svých hodinek přijímat a vytáčet hovory, nebo reagovat na zprávy a maily. Jednoduše řečeno budete neustále online i bez přítomnosti vašeho iPhonu.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

V tomto kontextu se k nám dostala informace o tom, že český T-Mobile dělí od spuštění e-SIM pro Apple Watch jen pár drobných finálních testů. Oficiální spuštění by mělo být naplánováno týden po úvodní keynote na WWDC 2021. Přesný datum, který se k nám dostal, by měl potom plánovat spuštění e-SIM pro Česko na pondělí 14.6.2021. 

Samozřejmě musím podotknout, že se nejedná o oficiální vyjádření ze strany T-Mobilu. Tato informace se k nám ale dostala z více na sobě nezávislých zdrojů, což by jen mohlo potvrzovat její pravost. Zda tomu tak opravdu bude se každopádně dozvíme již brzy.

Štítky

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

4 Komentáře

    1. Dobrý den, tato informace se k nám zatím dostala jen ohledně T-Mobilu. Pevně ale věřím, že zbylí operátoři se přidají v zápětí.

  1. Příchod eSim pro Apple Watch od T-mobile v červnu do ČR zmiňuje i Jan Březina ve své Apple poradně na YouTube 30.5. hned v úvodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close