Novinky

Inženýři Applu žasli nad výdrží MacBooku Pro s M1. Během testování si mysleli, že nefunguje indikátor baterie

V listopadu předešlého roku jsme poprvé spatřili čipset Apple M1. Tento nový kus z továren Applu měl jako první v řadě posloužit jako náhrada Intel procesorů v počítačích Mac. Výkonnostně nový MacBook Pro poráží své (dražší) sourozence s velkým náskokem, což řadu uživatelů nepřestává udivovat. Obdobně jsou na tom nové Macy s výdrží baterie, která je mnohem delší a vidět je také rozdíl v práci s operační pamětí, kde zpravidla stačí 8 GB.

Ředitel oddělení marketingu v Applu, Bob Borchers, v rozhovoru poskytl úsměvný příběh, který se odehrál při testování nového Macbooku, který byl osazen čipsetem M1. Při zkoušení výdrže baterie nového Macbooku Pro byly výsledky velmi zajímavé, protože zařízení vydrželo při brouzdání internetem celých 16 hodin a 25 minut. To byl obrovský rozdíl oproti starému modelu, který vydržel 10 hodin a 21 minut. Při prvním testování výdrže si inženýři dokonce mysleli, že indikátor stavu baterie je nefunkční, protože vůbec neubýval.

Zdroj: apple

Poté Borchers také dodal, že jediný aspekt, ve kterém čip M1 strádá je hraní her. Mírně až středně náročné hry na novém Macu spustíte, avšak s nejnovějšími tituly, s vysokými nároky na hardware, bude mít Mac už trochu problém. Borchers ale řekl, že věta “Mac není na hraní her” už u dalších verzí Apple Silicon platit nebude. 

Nadcházející čipy Apple Silicon nás určitě překvapí a mohly by se objevit už u další várky Macbooků, jak jsme ostatně informovali v našem nedávném článku.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button