Novinky

BMW letos plánuje nahradit klíče od automobilu chytrým telefonem

Veletrhy spotřební elektroniky již dávno nejsou pouze o ledničkách a chytrých telefonech. Čím dál častěji zde vystavují také automobilky, které po letech odmítání přijaly moderní technologie jako nedílnou součást výbavy nových modelů. Příkladem jde bavorská automobilka BMW, která se již po několikáté účastní veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Hitem letošní expozice se stala upravená verze elektromobilu BMW i3 s implementovaným systémem pro autonomní jízdu. Ačkoli jde zatím o v praxi neaplikovatelnou myšlenku, cílem automobilky je vyvinout platformu autopilota, který se zcela obejde bez nutnosti zásahu do řízení ze strany řidiče. Vize inženýrů počítá s tím, že jednoho dne se majitelé bavoráků usadí na zadní sedadlo a prostřednictvím svého smartphonu odešlou informace o cílové destinaci. V místě určení bude stačit pouze vystoupit a nechat automobil najít vhodné parkovací místo.

Hlavní roli v komunikaci mezi uživatelem a automobilem bude hrát právě chytrý telefon, skrze jeho displej se dozvíte všechny podstatné informace. Než BMW začne nabízet své modely s tímto pokročilým autopilotem, uběhne ještě pěkný pár let. Na druhou stranu některé funkce se mají již brzy objevit v seznamu doplňkové výbavy. Konkrétně půjde o digitální klíč, respektive možnost autorizace za pomoci chytrého telefonu.

Digitální klíč můžete sdílet celkem s pěti dalšími osobami. To ocení především rodiny či menší firmy, kde se dělí více lidí o jeden automobil. Další novinkou má být dostupnost eSIM ve všech modelových řadách. BMW si od toho slibuje lepší propojení automobilu s okolním světem a obecné zatraktivnění u mladší generace, která při výběru nového vozu upřednostňuje nejrůznější vychytávky a konektivitu před jízdními vlastnostmi a výkonem pohonného ústrojí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button