Aktuality

Bloomberg: Apple jedná s dalším výrobcem OLED displejů. Tentokrát v Číně

Spolu s novinkou v podobě bezdrátového nabíjení se v souvislosti s příštím iPhonem mluví nejčastěji o jeho osazení OLED displeji. Kromě japonského Sharpu a jihokorejského Samsungu je podle agentury Bloomberg ve hře ještě jeden dodavatel, tentokrát z Číny. Společnost BOE Technology se totiž údajně o lukrativní zakázku uchází také. BOE se navíc zabývá vývojem flexibilních displej což by mohlo naznačovat, že se Apple svůj iPhone 8 opravdu chystá osadit zahnutým displejem.

iphone-8-concept

Právě dodávky OLED displejů by ale mohly představovat problém. Objednávky Applu pro jeho novou vlajkovou loď totiž budou skutečně obrovské. Jeden výrobce v podstatě nemá šanci kompletní poptávku uspokojit. Výroba obrazovek touto technologií je totiž poměrně náročná. Je tedy velmi pravděpodobné, že o dodávku displejů pro nadcházející iPhone se bude starat více dodavatelů.

Bloomberg ovšem poznamenává, že v případě firmy BOE se jako reálnější jeví možnost, že Číňané budou s Applem spolupracovat až na iPhonu, který bude představen v roce 2018. Letošní představení zkrátka už nestihnou. BOE už se také na zakázku snů velmi svědomitě připravuje. Na jihu Číny už v současné době staví dvě továrny za celkem 14 miliard dolarů (350 miliard korun).

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close