Novinky

Beta verze iOS 17 prozradila, že Apple chystá uvést dva nové MagSafe doplňky

První vývojářská beta verze iOS 17 potvrdila, že Apple pracuje na vývoji dvou nových produktů ze segmentu nabíjecího příslušenství. V beta verzi, kterou Apple uvolnil krátce po úvodní keynote WWDC 2023 se totiž objevují odkazy na dvě neznámá zařízení. Uvedená modelová čísla zatím neexistují, což nepřímo naznačuje, že byla vyčleněna pro něco, co Apple teprve chystá uvést na trh.

Produktové kódy odkazují na nový MagSafe Battery Pack a MagSafe nabíječku. To jsou zatím jediné indicie, které v tento moment máme k dispozici. Další podrobnosti o výbavě či designu připravovaných novinek chybí – alespoň zatím.

Nová MagSafe nabíječka a Battery Pack

Nový MagSafe Battery Pack nese modelové označení A2781, MagSafe nabíječka má produktové číslo A3088. Je velice pravděpodobné, že nová generace produktů bude vypadat stejně jako ta předešlá. Hlavní odlišnosti se tradičně odehrají uvnitř, kam se nejspíše nastěhuje nová technologie podporující standard Qi2.

Zdroj: Apple

Nabíjecí standard Qi2 vychází ze stávající implementace MagSafe. Důležitou změnou bude vyšší nabíjecí výkon, který překročí současný 15W limit. S ohledem na dřívější zvěsti o tom, že iPhone 15 (Pro) má nabídnout podporu Qi2, můžeme očekávat, že oba doplňky se začnou prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku.

O novém MagSafe příslušenství z dílny Applu neslyšíme poprvé. V minulosti se například objevily zprávy, že v Cupertinu hodlají uvést nové varianty, které budou dostupné v několika barvách. Ty by mohly kopírovat barevné varianty nových iPhonů, což by dávalo rozhodně smysl a řadě uživatelů by to udělalo velikou radost.

Zdroj
Twitter

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button