AutomatorTipy a triky

Automator podeváté – Uložení obsahu schránky do textového souboru

V dnešním návodu pro Automator se podíváme na to jak uložit obsah schránky do textového souboru. Když tuto vytvořenou aplikaci spustíme tak zkopíruje obsah schránky a uloží jej do textového souboru.

Krok první

Otevřeme si Automator (je uložený ve složce Aplikace), z nabídky vybereme Aplikace a klikneme na tlačítko Vybrat. (viz obr. 1)

Krok druhý

V seznamu akcí vybereme Utility, zde vyhledáme Načíst obsah schránky a tuto akci přetáhneme myší do pravého pracovního okna (viz. obr 2)

Krok třetí

V seznamu akcí vybereme Text, zde vyhledáme Nový textový soubor a tuto akci přetáhneme myší do pravého pracovního okna pod akci Načíst obsah schránky (viz obr 3.)

Klikneme na volby a zaškrtneme Zobrazit tuto akci za běhu sledu úloh. Tím budeme mít možnost vytvořený textový soubor před uložením pojmenovat.

Hotovo, nyní stačí vytvořenou aplikaci uložit a vytvořit si zástupce v Docku. Od teď, když budeme chtít uložit obsah schránky do textového souboru, tak stačí jen kliknout na ikonu v Docku.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button