Novinky

Apple zveřejnil ceny MacBooku Air. Nejdražší konfigurace vyjde na téměř 80 tisíc

Šest týdnů po generační obměně iPhonů pro nás Apple připravil další prezentaci, která byla tentokrát ve znamení iPadů a počítačů Mac. Vedle nového iPadu Pro s naprosto bezprecedentním výkonem, vzbudil po zásluze velkou vlnu zájmu také kompletně přepracovaný MacBook Air, který už výraznější upgrade potřeboval jako sůl.

Ač bude model MacBook Air stále plnit roli nejlevnějšího počítače s nakousnutým jablkem ve znaku, jeho cena přece jen vyskočila vzhůru. Pří pořízení základního modelu se zůstatek bankovního účtu sníží o 35 990 korun, což je o rovných 5 tisíc více než u předchozí generace, která mimochodem zůstává i nadále v prodeji.

Náročnější uživatelé, kteří z nějakého důvodu rovnou nesáhnou po základním provedení 13” MacBooku Pro nebo 12” Macbooku, přijde vyšší model na 41 990 korun. Oproti základní verzi nabídne tato varianta 256GB SSD, tedy dvojnásobně více než základní model. Další výbavu jako 1,6GHz dvoujádrový Intel Core i5 osmé generace s Turbo Boost až 3,6 GHz nebo 8 GB RAM, mají obě verze totožnou.

Apple představil nový iPad Pro: revoluce se vším všudy

SSD za cenu celého počítače

Jak bývá u počítačů Mac zvykem, má zákazník možnost nakonfigurovat si určité specifikace sám. Zde už ale hrozní vykloubení čelisti. Pokud totiž MacBook Air osadíte na požádání 16GB operační pamětí a úložištěm se sloní pamětí 1,5 TB, vyskočí cena původně nejlevnějšího MacBooku Air na astronomických 78 390 korun. Půlku z této částky tvoří příplatek za 1,5TB disk, který stojí 36 000 korun, tedy více než celý počítač v základu.

Samozřejmě existuje možnost vybrat si i finančně úspornější variantu. Například SSD disk s kapacitou 512 GB je k dispozici za příplatek 12 tisíc korun. Upgrade ze základních 128 GB na dvojnásobek je poté možné provést za polovinu této částky. Kromě pevného disku má zájemce o nový MacBook možnost zvolit si i RAM o velikosti 16 GB, za kterou si Applu účtuje 6 400 korun.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button