Novinky

Příští rok nás čeká slušná jízda. Apple chystá nové MacBooky s 32-jádrovým procesorem a 128-jádrovou grafikou

Čip M1 nabízí opravdu hodně muziky za poměrně málo peněz. V testech poráží počítač Surface Pro X, výkonem se vyrovná značně dražším procesorům a uživatelům nabídne obrovský prostor pro spuštění desítek aplikací najednou.

Recenze Mac mini s čipsetem M1: když se neuvěřitelný výkon potká s nízkou cenou

Jak už ale bylo mnohokrát zmíněno, tohle je pouze začátek. Čipset Apple M1 je totiž první vlaštovkou, po níž budou následovat mnohem výkonnější nástupci. U další generace čipů se Apple bude zaměřovat zejména na dražší modely MacBooků. Od dražších konfigurací se pochopitelně očekává vyšší výkon ve všech směrech a posílená konektivita, která je aktuálně omezena pouze na dva Thunderbolt porty.

Zdroj: apple

Společnost Bloomberg informovala, že další čipset od Applu bude disponovat dvaceti výpočetními jádry, z nichž čtyři budou sloužit pro úsporný režim. Tento čip bude obsažený v dražší konfiguraci MacBooku Pro, a také ve všech verzích iMacu, které se objeví v druhé polovině příštího roku. Je to sice dlouhá doba, ale čekání se rozhodně vyplatí, protože výkon bude obrovský. Výrazného posílení se dočká také grafická část čipsetu. Místo osmi grafických jader jich nabídne až 32. Přičemž u nejdražších modelů budeme moct najít až 128 jader pro zpracování grafických výpočtů, samotný procesor by pak mohl nabídnout až 32 výkonných jader.

Vývoj procesorů je složitá a dlouho trvající záležitost, a proto není jisté, jestli hned příští várka MacBooků nabídne dvacetijádrový procesor. Přesto bychom se měli příští rok dočkat procesoru, která nabídne kolem 12-ti jader a bude mnohem rychlejší, než jeho předchůdci. Nový čip v řadě M bude určitě stát za to a věříme, že nás Apple nezklame. Od premiéry dalších Maců nás sice dělí ještě několik měsíců, ale již nyní lze s jistou říci, že tohle bude slušná jízda.

Zdroj
9to5mac

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button