Novinky

Apple začíná testovat klíčové komponenty brýlí pro rozšířenou realitu

Nejspíše to nebude trvat příliš dlouho a Apple představí zbrusu nové zařízení, kterým od základu změní naše vnímání. Jde o již několikrát avizované brýle pro rozšířenou realitu, jejichž debut má údajně přijít v roce 2023. Jisté indicie lze pozorovat již delší dobu a dokonce samotný Tim Cook již několikrát veřejně prohlásil, že rozšířená realita (AR) nabízí obrovský potenciál.

Možnosti mixování skutečné reality s virtuálními prvky si ostatně můžeme vyzkoušet již nyní prostřednictvím aplikací pro iPhone či iPad. Ten pravý zvrat ovšem přijde až v momentě, kdy se objeví první komerčně dostupné AR brýle. Podle neoficiálních zdrojů odstartoval dvorní kontraktor Applu, společnost Foxconn, zkušební výrobu speciálních čoček, které budou fungovat jako zobrazovače.

Apple Glass budou důležitější než iPhone

V podstatě má jít o obdobnou technologii, kterou využívají i jiní výrobci v čele s Magic Leap či Microsoft. Zdroje s napojením na dodavatelské řetězce prozradily, že samotná výroba vyžaduje obrovské soustředění, jelikož čočky se skládají z několika tenkých vrstev. Při kompletaci je nutné dodržovat přísná kritéria na bezprašné prostředí. Foxconn pracoval na technologii poslední tři roky a v současné době jim vyhradil  speciální linku v jednom ze svých výrobních závodů v jihozápadní Číně.

Zdroj: iDropNews

Přestože toho o finálním produktu víme pouze pramálo, většina odborné komunity se shoduje na tom, že AR brýle mohou mít mnohem větší dopad než uvedení prvního iPhonu.

Apple Glass, jak se o brýlích s logem nakousnutého jablka hovoří, však budou muset splňovat řadu důležitých kriterií. V prvé řadě musí jít o snadno nositelné zařízení, které nebude člověka během dne limitovat. S tím se přímo pojí také nízká hmotnost a dlouhá výdrž. Podle dosavadních úniků bude úvodní generace fungovat na podobném principu jako první Apple Watch. To znamená závislost na spárovaném iPhonu. V případě brýlí má smartphone dokonce sloužit jako výpočetní jednotka pro složitější operace.

Zdroj: iDropnews

Mnohem zajímavější než samotný hardware, bude uživatelský zážitek. Jestli se naplní dosavadní očekávání, Apple tím zřejmě otevře novou kapitolu nositelné elektroniky. Brýle by mohly umět například pomoci s lepší navigací, nákupy či umožnit vznik zcela nového typu aplikací. Potenciál rozšířené reality je natolik obrovský, že bude záležet pouze na vývojářích a jejich představivosti.

Zdroj
phonearena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button