Novinky

Brýle Apple Glasses dostanou podporu 5G, budou vypadat jako klasické brýle a dočkáme se již možná už letos

Apple vyvíjí již několik let v řadě vlastní brýle pro rozšířenou realitu. Spekulací a úniků na toto jsme slyšeli už tolik, že již prakticky nelze pochybovat o tom, že by to nebyla pravda. Dalším olej do ohně kolem AR brýlí od Applu přilil známý leaker Jon Prosser, který v podcastu Gadget Cast prozradil pár zajímavých detailů.

Zdroj: iDropNews

Velmi důležitou informací je to, že Apple plánuje do brýlí integrovat podporu pro 5G sítě. Přesnou konfiguraci pochopitelně neznáme, ale pravděpodobně dojde k nasazení technologie mmWave a Sub-6GHz. Zatímco iPad či Apple Watch jsou nabízeny ve variantách Wi-Fi a Cellular, v případě AR headsetu bude existovat pouze verze s mobilním připojením. Prosser také věří, že produkt se bude jmenovat Apple Glasses.

Maximální zážitek a klasický design

Důvod, proč Apple nehodlá nabízet brýle pro rozšířenou ve verzi bez 5G konektivity, je přinejmenším logický. V Cupertinu totiž chtějí, aby uživatel získal ten nejlepší možný zážitek bez nutnosti mít v dosahu iPhone.

Zdroj: iDropNews

Brýle Apple Glasses se mají podobat tradičním brýlím, což může být pro řadu uživatelů zásadním faktorem. Pokud se totiž podíváme na současná řešení, jako je například Microsoft Hololens, tak osobně neznám nikoho, kdo by s něčím takovým chtěl vyrazit na ulici mezi lidi. Pokud však AR brýle od Applu budou vypadat jako klasické brýle, široká veřejnost je přijme mnohem snadněji. Apple Glasses mají disponovat celou řadou vlastních senzorů, přičemž ke sběru dat budou vyžívat také iPhone a Apple Watch. Společně s brýlemi se objeví i nový operační systém s kódovým označením “Starboard“.

Dočkáme se Apple Glasses už v červnu?

Jon Prosser tvrdí, že viděl dvojici prototypů v černé a bílé barvě. S ohledem na skutečnost, že brýle slouží jako módní doplněk, je téměř jisté, že paleta barev bude mnohem širší. Co se týče termínu odhalení, tak zde se názory poněkud rozchází. Některé zdroje hovoří o prvním čtvrtletí příštího roku. Ve hře ovšem zůstává také možnost, že jistého náznaku se dočkáme již letos v červnu, konkrétně během vývojářské konference WWDC 2020.

Všimněte si prostředního Memoji s brýlemi zobrazující notifikaci. Co nám tím Apple chce asi naznačit…

Tato domněnka vychází z oficiální grafiky, na níž se nachází Memoji s brýlemi, které zobrazují notifikaci. Vlastně by to nebylo ani poprvé, kdy Apple schoval indicie o chystaných novinkách na svou pozvánku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button