Novinky

Apple začal prodávat externí grafiku Blackmagic eGPU. Z MacBooku udělá nabušené monstrum

Uvedení nových modelů MacBook Pro bylo velkým překvapením (článek zde), které nikdo nečekal. Přestože jde po stránce designu o stále stejnou písničku, pod kapotou se ukrývá to nejlepší, co současný trh nabízí. Srdcem všech konfigurací se staly nové procesory Intel 8. generace z rodiny Coffee Lake, které mají kromě vyššího výkonu přinést také nižší energetické nároky. Zmínit si zaslouží také základní varianta 13“ MacBooku Pro, který se chlubí čtyřjádrovým procesorem i5 a integrovanou grafikou Intel Iris Plus Graphics 655. Zkrátka nepřišli ani ti nejnáročnější už, kteří si mohou v konfigurátoru navolit naprosto snové parametry.

Nejsnazší způsob, jak z MacBooku udělat nabušené monstrum

Stále se ovšem jedná o nízkonapěťové komponenty určené do přenosných počítačů. Pokud tedy patříte mezi profesionály, co touží po nekompromisním výkonu desktopu, Apple přišel s efektivním řešením. Ve spolupráci s australskou společností Blackmagic uvedl externí grafickou jednotku s komerčním názvem Blackmagic eGPU.

Zařízení se k MacBookům připojuje prostřednictvím Thunderbolt 3 portu, skrze něj dokáže počítač také nabíjet. Uvnitř hliníkového boxu se nachází grafický karta Radeon Pro 580 s vlastní 8GB pamětí typu GDDR5. Na zadní části hliníkové konstrukce se nachází čtyři porty USB 3, jedno HDMI 2.0 a dva porty Thunderbolt 3.

Asi netřeba dodávat, že po připojení Blackmagic eGPU se z MacBooku stane nabušená mašina s výkonem stolního počítače. Praktické využití nalezne například při hraní her či práci s náročným softwarem pro střih videa. Zároveň jde o nejjednodušší způsob, jak z MacBooku udělat zařízení pro vývoj virtuální reality. Cena Blackmagic eGPU byla stanovena na 17 790 korun.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button