Novinky

Apple Watch si připsaly záchranu dalšího života. Pomohly odhalit krevní sraženiny

Když se na trhu objevily první modely chytrých hodinek, výrobci je prezentovali jako prodlouženou ruku smartphonu. Postupem času se ovšem ukázalo, že tato role není pro spotřebitele dostatečně atraktivní. Stejný scénář potkal také Apple Watch, které Apple v posledních době uvádí jako společníka pro život, jenž nám dává kontrolu nad pohybovou aktivitou a zdravím.

V uplynulých letech jsme se několikrát setkali s příběhy, v nichž produkty Applu dokázaly zachránit svým majitelům život. Mezi tyto šťastlivce se řadí také Chuck La Tournous, který se v článku pro Macworld rozpovídal o tom, jak díky Apple Watch zjistil, že jeho zdraví ohrožuje několik krevních sraženin.

V květnu 2016 se moje tělo rozhodlo, že mi nadělí překvapení v podobě několika krevních sraženin. Jejich vlivem začalo docházet k blokaci důležitých tepen v blízkosti srdce a plic, což mě mohlo velmi rychle zabít. Naštěstí jsem v té době nosil Apple Watch, které mě upozornily, že není něco v pořádku. Rozhodl jsem se proto včas vyhledat lékařskou pomoc, což se ukázalo jako velmi dobrý nápad.

Apple Watch nezachraňovaly poprvé

Samozřejmě to není poprvé, co Apple Watch zachránily něčí život prostřednictvím snímače tepové frekvence. V minulosti se objevilo již několik případů, kdy uživatelé dostaly od hodinek upozornění, že jejich srdce nepracuje tak, jak by mělo a proto by měly navštívit lékaře. Nyní Chuck La Tournous tvrdí, že chytré hodinky od Applu hrají také klíčovou roli v jeho boji s cukrovkou. Kromě toho se také zamiloval do nativních aplikací Aktivita a Cvičení pro monitoring pohybové aktivity.

Dva roky s Apple Watch. Šel bych do nich znova?

Za nejdůležitější aplikace v mých hodinkách považuji Aktivitu a Cvičení. Když se mé procházky začaly protahovat, přidal jsem několik běhů a postupně i několik dalších aktivit. To se pochopitelně promítlo na cvičebním kroužku, který mě už několikrát podnítil, abych přizpůsobil svůj kalorický cíl. Za nejzásadnější věc považuji můj boj s diabetes druhého typu. Nejenže jsem se vyhnul nutnosti sledovat hladinu cukru v krvi, ale dokázal jsem navíc snížit dávky léků, které musím užívat. Výsledky mých posledních testů jsou dokonce pod úrovní, která by mě klasifikovala jako diabetika.

Máte s Apple Watch podobnou zkušenost, nebo znáte ve svém okolí někoho, komu chytré hodinky pomohly se zdravým životním stylem. Pokud ano, podělte se o svůj příběh v diskuzi pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button