Novinky

Apple Watch si připisují další záchranu lidského života

S rostoucí oblibou Apple Watch se objevuje čím dál více lidí, kterým tyto chytré hodinky zachránily život. Dalším v řadě se stal 74letý Roy Robinson ze Spojených států, kterého Apple Watch upozornily na možnou fibrilaci síní. Jeho příběh začíná návštěvou rodiny Baltimoru, kam se s manželkou vypravil za svou vnučkou. Součástí jejich výletu byla také návštěva vnuččiny školy.

Recenze Apple Watch Series 5: skoro dokonalé chytré hodinky

To obnášelo vyšlápnutí několika pater, během čehož senior zaregistroval první známky toho, že s ním není něco v pořádku. „Vnučka nám chtěla ukázat svou třídu, která byla ve třetím patře. Při chůzi do schodů jsem nemohl popadnout dech a nebylo mi dobře,“ uvedl senior, který ve stejnou dobu obdržel na hodinkách notifikaci o možné fibrilaci síní. Roy ovšem neměl tušení, co tato notifikace znamená a nepřikládal tomu větší váhu.

Apple Watch Series 5

Teprve až večer se odhodlal navštívit tamní nemocnici, kam ho odvezl jeho syn. Ten personálu zároveň uvedl, že se dostavili na základně výstrahy, která se objevila na otcově hodinkách. Robinson byl následně podroben několika vyšetřením včetně EKG a později byl také přijat k hospitalizaci. Nový pacient vzbudil mezi personálem poměrně značný zájem, respektive řada sester a doktorů chtěl vidět člověka, kterému Apple Watch „zachránily život“.

Apple Watch Series 5

Sám Roy Robinson přiznává, že doteď si není jistý tím, co by se stalo, kdyby nevyhledal lékařskou pomoc. Sice nešlo o bezprostřední ohrožení života, ale na druhou stranu se ukázalo, že hodinkám se podařilo včas detekovat srdeční arytmii.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close