Novinky

Apple Watch Series 6 jsou dalším zařízením s čipem U1. K čemu ho využijeme?

Předevčírem oznámené Apple Watch Series 6 obsahují celou řadu novinek. Nové možnosti barev, měření kyslíku v krvi a rychlejší procesor. Mimo to nové hodinky obsahují i čip U1, který byl poprvé k vidění u iPhonu 11.

Zdroj: Apple

Čip se postará o značně přesnější určení polohy, díky UltraWideband technologii. Zařízení, která tento čip obsahují, nabídnou velmi přesné určení polohy. iPhone 11 využívá tento čip na lepší detekci zařízení v okolí pro funkci AirDrop. U AirDrop to ale zdaleka nekončí, tedy alespoň tak se to jeví z rozhodnutí Applu, dát tento čip také do Apple Watch.

Možností využití této součástky je celá řada. Čip U1 si své místo najde při nahrazení klíčů od auta, kterou Apple představil v červnu. Tato funkce bude využívat kombinaci NFC a zmíněného čipu U1, který se postará přesnou lokalizaci.

Zdroj: Apple

Apple už nějakou chvíli pracuje na frameworku NearbyInteraction, který umožní vývojářům her detekovat a komunikovat s dalšími zařízení v okolí. To může přinést nejen do herního segmentu velmi zajímavé mechaniky a nové způsoby interakce. I přesto, že se Apple o tomto frameworku ještě nezmínil, mohl by být do Apple Watch Series 6 dodatečně přidán. Čip U1 bude do budoucna hrát čím dál větší roli v celé řadě scénářů. Větší smysl začne pravděpodobně dávat po uvedení očekávaných lokalizátorů AirTags, které se mají objevit společně s premiérou iPhonu 12.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button