Novinky

Apple Watch se postaví Garminu. Značka připravuje uvedení odolnější řady hodinek

Chytré hodinky Apple Watch se za šest let na trhu staly vcelku univerzálním zařízením. Nosí je sportovci, lidé se zdravotními potížemi a v neposlední řadě i ti, pro které jsou hodinky prostě jen hezkým módním doplňkem. V posledních dvou jmenovaných kategoriích Apple docela boduje. Každá další generace Apple Watch přináší nové zdravotní funkce a našlo by se asi jen málo lidí, kterým se hodinky nelíbí. U sportovců je to ale složitější. Zde se totiž větší popularitě obvykle těší značky jako Garmin a Suunto.

Zdroj: Heart Analyzer

Tyto značky vyrábí robustní a odolné hodinky, které si zamilovali profesionální i amatérští sportovci. V tom Apple trochu pokulhává. Pokud si dodnes nějaký sportovec zvolil Apple Watch, byl odkázán spíše na výrobce odolných krytů třetích stran. Letos by se to ale mohlo změnit. Apple totiž podle nových informací chystá novou řadu Apple Watch, která potěší náročné uživatele. Zesílené Apple Watch by měly mít chráněné rohy, lepší odolnost vůči vodě a údajně také vylepšené funkce pro trackování plavání.

Známý leaker odhalil další parametry a cenu plánovaných AirTags

Příliš dalších informací o nové řadě hodinek zatím nemáme. Agentura Bloomberg pouze polemizuje o tom, že chytré hodinky pro náročné uživatele se na trhu objeví buď ještě letos, nebo příští rok. Stejně tak je zatím těžké odhadovat konkrétnější cenu. Můžeme ale předpokládat, že cenovka bude vyšší než v případě klasické řady hodinek. Apple Watch Series 7 se světu pravděpodobně opět představí v září. Největší novinkou by se mohl stát neinvazivní měřič hladiny cukru v krvi, který by výrazně usnadnil život diabetikům.

Zdroj
AppleInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button