Novinky

Apple Watch se podílely na záchraně paralyzovaného člověka

 

Chytré hodinky Apple Watch nejsou jen líbivým módním doplňkem. Jedná se také o přístroj, je navrhován tak, aby díky vyspělým technologiím dokázal chránit lidské zdraví. Hodinky tak dnes dokážou měřit srdeční tep nebo svého majitele vyzvat k odpočinku. V rámci poslední generace Apple své chytré hodinky vybavil také další funkcí, která rozpozná, když uživatel upadne. Pokud se poté osoba po určitou dobu nehýbe, dokáží hodinky automaticky zavolat pomoc.  

Pouze pár týdnu po uvedení čtvrté generace Apple Watch na trh obletěla svět zpráva o prvním případu, kdy tato funkce dokázala zachránit lidské zdraví. Událost se odehrála ve Švédsku, kde Apple Watch přivolaly pomoc k muži jménem Gustavo Rodrigues. Čtyřiatřicetiletý Švéd pocítil během vaření omračující bolest v zádech, na základě které spadl na zem. Paralyzovaný Rodrigues po chvíli na svých hodinkách uviděl otázku, zda si přeje zavolat pomoc. Hodinky tak v záchraně muže sehrály zásadní roli. Gustavo totiž tvrdí, že telefon měl v jiném pokoji.  

Elon Musk potvrdil, že chystaný crossover Tesla Model Y je připraven na sériovou výrobu

Funkce, kdy jsou hodinky schopny v přídapě náhlého pádu zavolat pomoc, se automaticky aktivuje v tehdy, když je majitel hodinek starší než 65 let. U mladších uživatelů musí být funkce zapnuta manuálně. Jakmile Apple Watch zaznamenají pád, ukáže se na obrazovce notifikace navrhující vytočení tísňové linky. Pokud osoba nezareaguje do minuty, přivolají hodinky pomoc automaticky.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button