Novinky

Apple Watch se dočkají vlastního čipu pro měření biometrických dat

Když Apple v roce 2013 představil svůj první koprocesor M7, který se nacházel v té době v nejnovějším iPhonu 5s, jen málo kdo to vůbec zaregistroval. Nenápadná součástka, která sloužila především pro kontinuální sběr pohybových dat, ale způsobila takovou malou revoluci v mobilních zařízeních, ve které kalifornská společnost pokračuje i dále. Před měsícem se totiž sekundárního procesoru dočkal také nejnovější MacBook Pro (pouze verze s Touch Barem), jež nepřetržitě umožňuje funkci „Hey Siri“ a další zajímavé prvky. Nyní Apple plánuje samostatný čip také do Apple Watch.

ASIC architekti, hlaste se u hlavní brány Apple Parku

Aktuální generace Apple Watch 3 disponuje pouze jedním procesorem S3, který zastává veškeré funkce hodinek. To se má ale v budoucnu změnit. Tedy alespoň podle nejnovějších zpráv americké televizní stanice CNBC. Ta totiž poukázala na nové pracovní nabídky, ve kterých kalifornský gigant shání odborníky na ASIC architekturu se zaměřením na zdravotní aplikace. Můžeme tedy předpokládat, že právě tito noví zaměstnanci pomohou Applu k zakomponování celého systému do nových Apple Watch.

Nový koprocesor bude mít na starosti všechny biometrické funkce hodinek

Nový koprocesor by se podle informací měl věnovat všem biometrickým měřením, které hodinky nabízejí. Inženýři z Cupertina si tak slibují menší energetickou náročnost hlavního procesoru a tím větší výdrž samotných Apple Watch. Na opravdové potvrzení této informace si ale budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Kdoví, možná, že jen do zářijové konference, na které Apple každoročně představuje nejnovější hardwarové produkty.

Apple Watch si připsaly záchranu dalšího života. Pomohly odhalit krevní sraženiny

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button