Novinky

Apple Watch příští rok oslaví 10 let na trhu. Co si pro nás Apple při této příležitosti připraví?

V roce 2024 tomu bude 10 let, kdy Apple na jedné ze svých konferencí představil první generaci chytrých hodinek Apple Watch. Od té doby nám každý rok, většinou na podzim, přináší novou generaci, která má sice pár funkcí navíc, nový procesor, ale to je většinou z novinek vše. Design je od počátku v podstatě stejný, s malým vylepšením od 4. série z oku 2018. Výjimkou je model Ultra z loňského roku, který je ale prémiovějším kouskem. Ten tak úplně přímo nenavazuje na původní Apple Watch.

Devátou generaci jsme zatím ještě neviděli, ale výraznější změny bychom se měli dočkat až u řady desáté. Alespoň to tvrdí Mark Gurman z magazínu Bloomberg. Dle jeho slov budou novinky u letošních Apple Watch jen drobné, revolučních změn se dočkáme až v roce 2024, k příležitostjí jejich desátých narozenin. Podobně, jako při představení desátého iPhonu, i tentokrát by se hodinky měly jmenovat Apple Watch X. Zároveň se bude jednat o nějvětší změnu designu za celých 10 let existence. Mluví se o tenčím pouzdře a dokonce i o novém uchycení řemínků. Ty by měly být přichyceny k pouzdru magneticky.

Zdroj: Unsplash.com – David Dias

Pokud se Apple Watch X skutečně dočkáme, novinek bude jistě mnohem více. O žádných dalších revolučních změnách se Gurman však ve svém zpravodaji nezmiňuje. Podzim 2024 je ale ještě daleko a postupem času jistě vyplují na povrch další úniky k začátku druhé dekády pro jablečné hodinky, které se za dobu své existence staly nejprodávanějšími hodinkami na světě.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jaká škoda, že jsem tu nenarazil na článek k výročí 25 let iMacu, na Živě byl už včera otištěn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button