Novinky

Apple Watch nosí na svém zápěstí už 100 milionů lidí

I ti nejzarputilejší odpůrci Applu si nejspíše musí všímat toho, že hodinky Apple Watch se stávají nezbytností pro stále větší množství lidí. Potkat člověka s chytrými hodinkami od Applu na rukou už dávno není nic vzácného. Podle spolehlivého analytika Neila Cybarta už takových osob chodí po světě na 100 milionů. Podle jeho informací se tento milník povedlo Applu překonat loni v prosinci. Za 6 let existence Apple Watch jich bylo rozhodně prodáno ještě mnohem více. Teď ovšem mluvíme pouze o hodinkách, které lidé aktivně nosí na rukou. Jde o údaj, který Applu musí být známý, avšak jej oficiálně nezveřejňuje. Proto se musíme spoléhat na analytiky s důvěryhodnými zdroji. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Oblíbenost Apple Watch stále strmě roste. V roce 2020 Apple údajně prodal 30 milionů hodinek, což je více než za roky 2015, 2016 a 2017 dohromady. V tuto chvíli vlastní hodinky asi 10 procent lidí, kteří mají iPhone. Jednoduše můžeme také spočítat, že Apple Watch aktuálně nosí téměř jedno a půl procento světové populace. To rozhodně není špatné. Ve vyspělých zemích navíc bude tento poměr mnohem vyšší. Hodinkám se daří například domovských Spojených státech. Zde se předpokládá, že na konci roku 2020 mělo Apple Watch celých 35 procent lidí, kteří používají iPhone. 

Konkurence nikdy nespí. Facebook a Twitter chystají vlastní verzi Clubhouse

Apple v souvislosti s Apple Watch přesná prodejní čísla nikdy nezveřejňoval. Všechna data, která se v této souvislosti objevují, tedy vycházejí z odhadů. Má se však za to, že Apple Watch jsou pro Apple čtvrtým nejdůležitějším produktem. Jedničkou je samozřejmě stále iPhone. Na tom se minimálně dalších několik let nic nezmění. Následuje iPad a počítače Mac. Předpokládá se ovšem, že do roku 2022 vystřídají Apple Watch Mac a stanou se tak třetím nejprodávanějším produktem značky. Apple Watch se tedy za poměrně krátkou dobu vypracovaly do pozice stěžejního zařízení v nabídce značky.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. jasne takze to ma 1.25% lidi planety a to v tom urcite je zapocitani ze nekery lidi koupili vic verzi… takze to ma par debilu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close