Novinky

Apple Watch mě zachránily, tvrdí Brazilec. Včas ho varovaly před problémem se srdcem

Čas od času se k nám dostane zpráva o tom, že Apple Watch někomu zachránily život. Apple totiž v posledních letech klade maximální důraz na to, aby se jeho hodinky staly zdravotním parťákem. Tuto strategii musel ocenit také Brazilec jménem Jorge Freire Jr., jemuž Apple Watch možná zachránily život. Zrovna se vracel domů, když jej jeho hodinky varovaly ohledně zvýšeného srdečního tepu.

Ukázalo se, že šlo o tachykardii, která může vést k vážným zdravotním problémům, nebo dokonce ke smrti. Nyní Jorge sdílel svůj příběh se světem. Podle jeho vyjádření se zrovna vracel do svého domu v Sao Paulu, když jeho Apple Watch začaly vibrovat. Hodinky mu oznámily, že naměřený srdeční tep už 10 minut neklesl pod 140 úderů za minutu. Po otevření aplikace dokonce zjistil, že jeho tep dosahuje až 170 úderů za minutu.

Logicky tak ihned přešel do klidové polohy a čekal, zda se uklidní také jeho srdce. Tep se však ustálil na 160 úderech, což je stále vysoce nad normálem. Odebral se tedy na pohotovost, kde jej lékaři ihned poslali na potřebná vyšetření. Ukázalo se, že hodinky opravdu varovaly v pravý čas. Brazilec měl totiž tachykardii. Jde o zdravotní problém, kdy srdce vykazuje abnormálně vysoký tep i ve chvíli, kdy je tělo relativně v klidu.

Japonský miliardář rozdává na Twitteru miliardy. Chce zkoumat vliv na lidské štěstí

Díky Apple Watch byla tedy zdravotní potíž podchycena ve svém zárodku. Zda měl Jorge Freire Jr. náběh například na infarkt, nebo mrtvici už teď nezjistíme. Brazilec ovšem hrdě prohlašuje, že jej hodinky zachránily. Lékaři se však spíše přiklánějí k tomu, že tachykardie byla způsobena stresem a infarkt nehrozil. Příběh z Brazílie ovšem ukazuje, že Apple Watch v případě podezření na vážný zdravotní problém opravdu dokáží zasáhnout. Že Apple si v tomto ohledu dává skutečně záležet dokládá i fakt, že Jorgemu napsal email samotný Tim Cook. Muži poděkoval za to, že s firmou svůj příběh sdílel.

E não é todo dia que o CEO da Apple, que entrou no lugar do Steve Jobs, me manda email rs.PS: é o email pessoal dele…

Zveřejnil(a) Jorge Freire Jr. dne Pondělí 6. ledna 2020

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close