Novinky

Apple Watch jako spása pro rodinu. Hodinky pomohly mladému autistovi zlepšit sociální dovednosti

Na prezentacích Applu se při představování nové generace hodinek Apple Watch musí zdát, že se jedná o výrobek, který svým majitelům od základu mění život k lepšímu. Apple prostě svá zařízení umí prodat. Čas od času se ovšem v souvislosti se stále důležitějším produktem v nabídce Applu dozvídáme, že svým uživatelům opravdu usnadňuje život a někdy jej dokonce i zachrání.

Nyní magazín People přinesl článek o 21letém Američanovi z Texasu, který trpí autismem. Podle jeho otce Apple Watch pomohly velmi výrazně zlepšit jako sociální dovednosti. Pozitivní účinek přisuzují aplikaci Noise, která svého uživatele upozorňuje na příliš velký hluk v okolí. Scott Bennett pro People uvedl, že jeho syn měl vždycky problém s tím, že mluvil příliš nahlas, což bylo jeho okolí nepříjemné.

Na trhu videostreamingu začíná být dusno. Rodí se ale nový černý kůň

Díky aplikaci Noise ovšem mladík pozná, že mluví příliš nahlas a může se ztišit. Díky tomu zvládá mnohem lépe komunikovat se svým okolím. „Nemůžeme moc nikam jezdit. Má také problémy s udržením pozornosti, takže když do všechno spojíte, není to pro naši rodinu jednoduché. Zvyknete si na to, ale je to prostě těžké. Zvláště pro mě. Jsem totiž člověk, který má rád ticho a Bůh mě obdařil nejhlasitějším člověkem na planetě,“ uvedl otec Scott Bennett. Hodinky Apple Watch tak rodině alespoň částečně ulevily.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button