Novinky

Apple Watch dostanou funkci na sledování spánku

Apple podle agentury Bloomberg pracuje na nové funkci pro hodinky Apple Watch. Mělo by jít o aplikaci pro sledování spánku, která by se v chytrých hodinkách mohla objevit v roce 2020. Bloomberg v této souvislosti uvádí, že funkce se už nyní v Cupertinu úspěšně testuje. Aplikace Health už v současnosti jednoduchý nástroj pro sledování spánku obsahuje. Data však bere z budíku nebo z aplikací třetích stran a její možnosti jsou tedy značně limitovány. 

Konkurenční produkty navíc trackování spánku nabízejí. V této souvislosti můžeme zmínit například náramky Fitbit. Překážku pro Apple však doposud představovala výdrž baterie, která používání během dne i noci značně omezovala. Uživatelé totiž zpravidla musejí své hodinky během noci nabíjet. Poslední dvě generace Apple Watch však v tomto směru doznaly výrazného zlepšení a jejich výdrž se posunula až na dva dny. 

iOS 12.2 bude před měřením EKG na Apple Watch Series 4 ověřovat vaši polohu. Pokud nejste v USA, máte smůlu

To už na sledování spánku pohodlně postačuje. Funkce se navíc objeví až v přespříštím vydání Apple Watch a dá se tak předpokládat, že do té doby se výdrž jejich baterie posune o další kus dopředu. Redaktor Bloombergu, který informace o připravované novinky získal, se navíc pustil do spekulace, podle které by součástí sledování spánků mohl být také nový úsporný režim. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button