Novinky

iOS 12.2 bude před měřením EKG na Apple Watch Series 4 ověřovat vaši polohu. Pokud nejste v USA, máte smůlu

Nejnovější Apple Watch Series 4 jsou poměrně revoluční zařízení. Alespoň v tom směru, že hodinky disponují možností měřit EKG, což bylo dosud nevídané. Funkce je zatím dostupná pouze na Apple Watch Series 4, které byly zakoupeny v USA.

Aby mohla být funkce EKG dostupná i v Evropě, musí dostat Apple různé zdravotnické certifikáty a to logicky nějakou dobu trvá. I tak ale EKG na určitých modelech Apple Watch Series 4 v Evropě spustíte – hodinky musí být určeny pro americký trh, tj. musí být zakopené v USA. Toho využilo mnoho uživatelů a v Evropě tak používají EKG i bez toho, aniž by funkci Apple oficiálně spustil.

 

Ověření podle GPS

To ale bohužel mění iOS 12.2, který je aktuálně v testovací betaverzi. Aktualizace iOS, která by měla vyjít v následujících týdnech, bude výše zmíněnou „kličku“ blokovat pomocí ověření polohy prostřednictvím GPS a pokud nebudete na území USA, tak EKG nebudete moci využívat. To je bohužel špatná zpráva a osobně jen doufám, že Apple získá potřebné certifikáty a licence co nejdříve.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

2 Komentáře

  1. ;o)
    Takže, pokud občan USA odletí na výlet například do Evropy, má smůlu? To je tedy super řešení…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close