Novinky

Apple vydal první betaverzi pro AirPods Pro. Poradíme vám, jak firmware nainstalovat

Každý rok Apple vydává betaverze pro připravované operační systémy. Dostává je iOS, watchOS, macOS, tvOS a iPadOS. Letos je to ovšem poprvé, co Apple vydal betaverzi také pro firmware sluchátek AirPods Pro. V betě si můžete vyzkoušet podporu prostorového zvuku v FaceTime hovorech a ambientní redukci zvuku. A jestli si nyní říkáte, že byste si chtěli něco z toho vyzkoušet také na svých AirPods Pro, Apple vydal oficiální manuál jak se k firmwaru dostat.

Betaverze je dopstupná jen pro vývojáře a konfigurační profil je k dostání pouze přes stránku Apple Developer. Po nainstalování firmwaru není možnost downgradu, tudíž pokud něco nebude fungovat, tak jak má, budete muset počkat na oficiální aktualizaci. 

Zdroj: Unsplash

Jakmile si na AirPods Pro nainstalujete betaverzi, není možné se vrátit na oficiální verzi firmwaru. Během beta testování budete dostávat menší aktualizace, které budou opravovat různé chyby,“ píše Apple na své stránce.

K nainstalování firmwaru na AirPods Pro je potřeba několik věcí. Mít Xcode 13 beta, iPhone s iOS 15 Developer Beta a plně nabité AirPods Pro. Nejprve bude potřeba nainstalovat konfigurační profil na iPhone, připojit AirPods Pro a použít Xcode k připojení do programu betaverzí.

Oficiální postup Applu zní takto:

  1. Připojit iPhone k Macu
  2. Zapnout Xcode 13 na Macu
  3. Na iPhonu jít do Nastavení -> zvolit položku Vývojář a vybrat beta verzi
  4. Najít vaše AirPods Pro na seznamu
  5. Přečíst si další instrukce na obrazovce a podle nich pokračovat
  6. Počkat až 24 hodin na aktualizaci firmwaru vašich AirPods Pro

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button