AktualityNovinky

Prvního VR zařízení od Applu bychom se mohli dočkat do dvou let

Vzhledem k nedávným akvizicím a personálním posilám týkajících se oblasti virtuální a rozšířené reality, které Apple v posledních měsících předvedl, předpokládá důvěryhodný analytik  Gene Munster, že Apple by měl své první zařízení pracující na principu virtuální reality představit do dvou let. Ve zprávě určené pro investory, kterou má k dispozici magazín AppleInsider Munster dále uvádí, že na základě výzkumů profesní sociální sítě LinkedIn bylo zjištěno, že v Applu pracuje minimálně 141 odborníků, kteří se právě tímto rozvíjejícím se oborem zabývají.

13254-7880-MINECRAFT_FINAL-BCE-l

Zajímavé je také srovnání s konkurencí. Například v případě Microsoftu, který je ve výzkumů těchto zařízení budoucnosti pravděpodobně nejdál, bylo stejným způsobem zjištěno, že zaměstnává nejméně 425 VR specialistů, zatím co v Googlu bychom jich našli 267. “Věříme, že za 10 let ode dneška, shledá následující generace běžnou realitu neefektivní.” Uvádí analytik společnosti Piper Jaffray Gene Munster ve své práci. Zajímavou poznámkou také je, že zařízení rozšiřující skutečnou realitu se nejspíše stane příslušenstvím pro iPhone, podobně jako v současné době například Apple Watch.

Ačkoliv jsme se od hmatatelného výsledku v případě Applu zatím nedočkali, výzkum v oblasti VR reality není pro jablečný kolos ničím novým. Firma se jim totiž zabývala už za vedení Steva Jobse. Tenkrát byl ale celý projekt pro svou náročnost, na kterou nebyla tehdejší technologie připravena, pozastaven. K rýsovacímu prknu se tak Apple vrací až nyní, tedy v době, kdy podobná zařízení vyvíjí konkurenti jako Microsoft, Samsung, Google nebo Facebook v nichž mnozí své první počiny již ukázali veřejnosti.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button