Novinky

Apple vlastní důležitý patent, s jehož pomocí může zásadně vylepšit fotoaparát v iPhonech

V segmentu chytrých telefonů se v posledních letech rozmohl trend duálních fotoaparátů, který se rozhodli ctít téměř všichni přední výrobci. Jednou z mála značek věrných konvenčnímu řešení kamery je Google a jeho řada smartphonů Pixel. Navzdory jednomu objektivu však nabízí stejné hrátky s hloubkou ostrosti, jako „dvouoká“ konkurence. Díky nově udělenému patentu společnosti Apple se ovšem zdá, že některé z budoucích iPhonů by mohly dostat stejně pokročilou technologii.

iOS 12 je venku: jaké novinky a vylepšení přináší?

Patentová přihláška popisuje nový typ snímače schopného rozpoznat hloubku ostrosti. Této vlastnosti může být docíleno díky implementaci dvou fotodetektorů do každého pixelu. V praxi tak software získá ze snímače dvojnásobné množství dat o dopadajícím světle a další informace o snímané kompozici. Při následné postprodukci dovolí vytvoření snímků s rozostřeným pozadím či dalším obrazovými efekty. Apple také zmiňuje nativní podporu HDR, což v kontextu integrovaných fotodetektorů zní přinejmenším zajímavě.

Při pohledu na modelovou řadu iPhonů se zdá být nepravděpodobné, že se Apple vrátí k řešení fotoaparátu s jedním objektivem. Zmíněná technologie však může být řešením, jak zmenšit výřez v displeji (notch) a přitom zachovat funkci portrétového režimu. Ostatně již dříve se objevily zprávy, že v Applu pracují na hardwarové integraci systému TrueDepth kamery. Ta má mít za následek snížení počtu jednotlivých modulů, což bude mít odraz v podobě menších dimenzionálních proporcí. Vyloučit nelze ani možnost, že technologie bude použita u levnějších modelů bez duální optiky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button