Novinky

Apple Vision Pro dostane funkci Visual Search pro identifikaci objektů v okolí a mnoho dalšího

Apple Vision Pro přináší nové možnosti pro práci, komunikaci a konzumaci obsahu. S tím přímo souvisí také inovované nástroje a funkce, jakou je například Visual Search, na kterou jako první upozornil vývojář Steve Moser. Apple totiž před několika málo dny zveřejnil první předběžnou verzi visionOS, ke které mají vývojáři přístup prostřednictvím beta verze aplikace Xcode.

foto: 9to5mac

Funkce Visual Search je velmi podobná nástroji Visual Look Up, kterou momentálně disponuje například iPhone. Ta rozpoznává objekty v okolí a následně dokáže o těchto objektech dát uživateli podrobné informace. Na stejném principu poté funguje i Visual Search, kdy tato funkce dokáže například kopírovat a vkládat vytištěný text z reálného světa do aplikací či překládat text mezi 17 různými jazyky. Všechny tyto možnosti poté uživateli razantně zrychlí právě přepisování textu ze skutečné reality do digitální podoby.

Za zmínku poté stojí určitě i možnost zpracování textu, jenž obsahuje například kontaktní informace, webové stránky či převody jednotek. Vytištění odkaz tedy můžete bez problém během vteřiny otevřít v novém okně v Safari na Vision Pro. Například u receptů poté můžete v případě uvedení jiné měrné jednotky použít konverzi, což samo o sobě zní velmi užitečně.

foto: 9to5mac

Visual Search je pouze malým dílkem z možností, které Apple Vision Pro přináší. Přesto však určitě dokáže některým lidem zpříjemnit každodenní život či zvýšit jejich produktivitu. Nakonec si ale stejně musíme počkat na oficiální zahájení prodeje headsetu, které Apple ohlásil až na příští rok. Teprve poté budeme moci reálně zhodnotit použitelnost jednotlivých funkcí, kterými bude Apple Vision Pro disponovat.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button