Novinky

Nová funkce v iOS 17 vám řekne, jakou závadu má váš automobil

Apple sice vydal teprve první vývojářskou beta verzi iOS 17, ale už nyní začíná být zřejmé, že novinek je zde opravdu požehnaně. O nejzásadnějších vylepšeních si můžete přečíst v mém předešlém článku. V iOS 17 však můžete najít také řadu drobností, s nimiž se Apple na keynote nechlubil, ovšem přesto si zaslouží pozornost.

Jednou z nic je funkce Visual Look Up, která umí identifikovat objekty na pořízených fotografiích. V praxi jde o poměrně užitečnou vychytávku, díky níž můžete snadno zjistit například druh květiny, plemeno psa a další informace.

Visual Look Up využívá technologie strojového učení a jakmile systém rozpozná na snímku daný předmět, kliknutím na ikonu “i“ v dolní části obrazovky se zobrazí podrobnější informace s konkrétními odkazy na internetu. Apple nám během představování iOS 17 prozradil, že letos půjde skrze Visual Look Up hledat také recepty, přičemž této funkce obecně půjde využívat kromě fotografií také ve videu.

Nová verze Visual Look Up v iOS 17 toho ale umí mnohem víc. V diskuzi na Redditu se totiž objevil uživatel, který objevil další užitečnou vlastnost, která přijde vhod všem řidičům. Apple nám totiž zapomněl sdělit, že Visual Look Up dostalo rozšíření pro rozpoznávání symbolů, které používají výrobců automobilů. Podle reakcí dalších uživatelů to funguje natolik dobře, že systém dokáže rozeznat více symbolů na jedné fotce.

Až se vám tedy ve voze rozsvítí palubní deska jako vánoční stromeček, a vy si nebude vědět rady, stačí vzít do ruky iPhone. Visual Look Up v iOS 17 umí kromě výstražných symbolů signalizující poruchy, rozeznat také další piktogramy spojené s klimatizací, světlomety a další výbavou.

Jak se zpočátku funkce Visual Look Up mohla zdát jako nepotřebná drobnost, postupem času nabývá na svém významu. V jistém ohledu jde o nástroj, který naplno využívá Neural Engine a další koprocesory na čipsetu, které pohání algoritmy strojového učení.

Co na tuto novinku v iOS 17 říkáte, případně už jste se někdy setkali s tím, že se vám v autě rozsvítila kontrolka, jejíž význam jste neznali? Dejte nám vědět v diskuzi

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button