Novinky

Apple v tichosti přidal podporu FaceTime videohovorů v 1080p také pro starší iPhony. Má to ale jeden háček

Když Apple začátkem listopadu uvolnil aktualizaci iOS 14.2, pravděpodobně nám neřekl o všech novinkách. Vylepšení dorazilo opravdu požehnaně, o nichž jsme vás ostatně informovali v samostatném článku.

Kromě stovky nových smajlíků, integrace Shazamu do kontrolního centra či přepracovaném přehrávači přibyla v iOS 14.2 jedna celkem zásadní funkce, kterou ocení všichni majitelé novějších i straších iPhonů. Řeč je o podpoře FaceTime hovorů v rozlišení 1080p pro modely iPhone 8 a novější. Jako první na tuto skutečnost upozornila redakce webu MacMagazine, která si všimla aktualizovaných specifikací u iPhonu Xr.

iPhone XR
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Podpora videohovorů FaceTime v 1080p se nakonec vztahuje také na starší iPhony, konkrétně iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone Xr, iPhone Xs (Max), iPhone SE (2020), iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max).

Původně se operovalo s myšlenkou, že FaceTime videohovory v 1080p jsou výsadou pouze letošní modelové řady iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Nově se však ukazuje, že Apple nezapomněl ani na starší modely, což je rozhodně dobrá zpráva. Přesto se tu najde jeden menší háček. Vyšší rozlišení u videohovorů je možné pouze za předpokladu, že je iPhone připojen k Wi-Fi. Pokud je zařízení připojeno k mobilní síti, kvalita se automaticky sníží na 720p, což je v praxi celkem zásadní rozdíl, který okamžitě poznáte.

To ovšem neplatí pro iPhone 12 a iPhone 12 Pro (Max), který podporuje FaceTime videohovory v rozlišení 1080p přes Wi-Fi a 5G mobilní síť.

Zdroj
macmagazine

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button