Novinky

Apple přidal do iOS 15 zásadní funkci, kterou ocení každý majitel AirTagu

O tom, že Apple vyvíjí vlastní lokátory, se mluvilo už delší dobu a dlouho nebylo jisté, kdy je Apple představí. V dubnu tohoto roku AirTags konečně spatřily světlo světa. Lokátory přišly rovnou s řadou zajímavých funkcí, UWB vyhledáváním s přesností na 0,1 metru, životnost baterie až jeden rok, rozsáhlá síť zařízení a mnoho dalšího. AirTags ale chyběla jedna velmi základní funkce, kterou byste od podobného zařízení očekávali. Apple naštěstí žádosti vyslechl a funkci přidal.

Se včerejším představením iOS 15 na WWDC 2021 jsme se dočkali několika novinek. Velkou pozornost na sebe strhla přepracovaná aplikace FaceTime, vylepšení ochrany soukromí, předělané notifikací a v neposlední řadě zpřístupnění několika pro vývojáře užitečných API. Apple ale zároveň přidal funkci, která se nachází v aplikaci Najít, kde mimo jiné najdete aktuální polohu vašeho AirTagu. Pokud se například vzdálíte od vašich osobních věcí, na kterých máte AirTag pověšený, váš iPhone vás automaticky upozorní. Tato funkce se hodí, pokud své osobní věci, jako třeba peněženku a klíče, nosíte stále u sebe.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Tato funkce byla ze strany uživatelů velmi žádána a je dobré vidět, že Apple těmto požadavkům vyhověl.

A co vy, už máte svůj AirTag, případně udělalo vám přidání výše uvedené funkce radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button