Novinky

Apple v beta verzi macOS Big Sur 11.3 odkazuje na plánovaný iMac s novým procesorem

V listopadu roku 2020 jsme se dočkali příchodu nového MacBooku Pro, MacBooku Air a Macu mini. Celá trojice nových zařízení je poháněna novým ARM čipsetem – Apple M1. Už v létě loňského roku Apple oficiálně oznámil přechod z Intel procesorů na vlastní SoC. Jako první na řadu šly výše zmíněné modely. V posledních dnech se objevují nové spekulace, které napovídají, že by jako další na řadu mohl jít stolní počítač iMac.

Kusy kódu v poslední beta verzi operačního systému macOS Big Sur 11.3 obsahují dva nové modely počítačů Mac. Jejich kódová jména jsou “iMac21,1“ a “iMac21,2“. Mnoho analytiků se shoduje, že čísla v názvu nemají žádnou souvislost s velikostí displejů těchto iMaců. Je tedy téměř jisté, že 21,5palcový a 27palcový iMac se v blízké době dočká velkého vylepšení.

Minulý týden si softwarový inženýr všiml, že analýzy o běhu aplikace, v jednom z jejich softwarů, odesílá neznámý iMac, poháněný ARM procesorem. Ve stejný čas, Apple zrušil prodej Intel iMacu Pro a některých konfigurací 21,5palcového iMacu. 

Zdroj: Apple

V případě designu se většina analytiků také shoduje. Konstrukce nových iMaců by se měl podobat monitoru Pro Display XDR. Nový iMac bude nejspíše poháněný vylepšenou verzí Apple M1, která by mohla nést název Apple M1X.

Zdroj
9to5Mac

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button