Novinky

Apple už chystá čipy pro nové počítače. Zařídil výrobu Apple Silicon s 4nm technologií

Apple si u svého dlouhodobého dodavatele čipů objednal výrobu procesorů s 4nm technologií. Uvedl to magazín Digitmes s tím, že tyto čipy se objeví v počítačích Mac. Půjde tedy o příští generaci procesorů Apple Silicon, které si Apple vyvíjí sám, avšak výrobu zajišťují jeho partneři. V tomto případě společnost TSMC. Stejně tak už taiwanská společnost získala rezervaci výrobních kapacit pro zajištění produkce čipů A15, které se objeví v příštím iPhonu.

Aktuální generace procesorů M1, které pro Apple představují velkou premiéru, využívá 5nm technologii, stejně jako čipy v nejnovějších iPhonech a iPadech. Příští generace těchto čipů by však měla technologicky postoupit kupředu a uvést 4nm procesory. Příliš důvěryhodných informací o srdci budoucích počítačů Mac zatím nemáme. Digitimes alespoň uvádí, že produkce by měla začít v posledním kvartále letošního roku.

Popularita technologie eSIM v mobilních zařízeních roste. V “českých” Apple Watch na ni ještě prozatím zapomeňte

Tento termín naznačuje, že kalifornská společnost bude své počítače generačně omlazovat ještě letos. V této souvislosti se mluví především o novém MacBooku Pro. Proslýchá se totiž, že Apple u dražší řady svých notebooků zařadí razantní zpátečku. Nový MacBook Pro by se totiž měl zbavit TouchBaru ve prospěch návratu řady klasických funkčních kláves. Snad ještě větší debatu ale vyvolala druhá spekulace o ústupku v počtu konektorů. MacBook Pro by se totiž měl vrátit k paletě zdířek, kterými byl vybaven do roku 2016.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button