Novinky

Popularita technologie eSIM v mobilních zařízeních roste. V „českých“ Apple Watch na ni ještě prozatím zapomeňte

Trendem posledních let je adaptace systémů do elektronické podoby. Výjimku netvoří ani segment mobilních zařízení. Konkrétně máme na mysli eSIM, která tu s námi už nějakou dobu existuje. 

Rostoucí oblibu eSIM ve světě ukazuje studie společnosti Juniper Research. Podle ní počet aktivních zařízení s touto technologií vzroste z aktuálních 1.2 miliard až na trojnásobek. Mělo by se tak stát do roku 2025. Téměř 94 % těchto zařízení by měl tvořit segment spotřební elektroniky, což není velkým překvapením. Zbylá procenta pak zaujmou své místo v průmyslu. Zajímavou informací je, že strmou křivku popularity této technologie budou mít pod palcem především Samsung a Apple.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

 

Nejde o náhodu, protože takové Apple Watch ve verzi cellular (eSIM) se v zahraničí objevily už v roce 2017. Tenkrát se jednalo o model Apple Watch Series 3. Samsung s podporou začal v roce 2015, prvně ji nasadil do svých hodinek Samsung Gear S2.

Z domu konečně pouze s Apple Watch? Prozatím ne…

S přítomností této technologie u Apple Watch může částečně zmizet potřeba nosit svůj iPhone neustále v dosahu. V iPhonech pak tento způsob implementace ušetří nějaké to místo pro ostatní komponenty. Přestože tuzemští operátoři už eSIM na mobilních zařízeních podporují, s Apple Watch je to komplikovanější. Největším problémem je aktuálně zajištění dostupnosti a autentizace obou zařízení ve stejný čas. Datum nastartování podpory je tak stále ve hvězdách.

Přáli byste si vidět podporu eSIM u Apple Watch i u  nás? Pořídili byste si takové zařízení, nebo byste raději ušetřili? Dejte nám vědět v komentářích. 

Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

3 Komentáře

  1. Na podporu eSim u apple Watch čekám jak na smilování již dlouhou dobu. Kvůli tomu ani neaktualizuji svoje hodinky na novější verzi a stále zůstávám u verze 3. Snad se brzo dočkám, jinak to pro mě nemá velký význam.

    1. Naprosto chápu. Mít tady tu možnost, okamžitě do toho taky jdu. Používání by pak nabralo úplně jiných rozměrů. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close