Novinky

Popularita technologie eSIM v mobilních zařízeních roste. V “českých” Apple Watch na ni ještě prozatím zapomeňte

Trendem posledních let je adaptace systémů do elektronické podoby. Výjimku netvoří ani segment mobilních zařízení. Konkrétně máme na mysli eSIM, která tu s námi už nějakou dobu existuje. 

Rostoucí oblibu eSIM ve světě ukazuje studie společnosti Juniper Research. Podle ní počet aktivních zařízení s touto technologií vzroste z aktuálních 1.2 miliard až na trojnásobek. Mělo by se tak stát do roku 2025. Téměř 94 % těchto zařízení by měl tvořit segment spotřební elektroniky, což není velkým překvapením. Zbylá procenta pak zaujmou své místo v průmyslu. Zajímavou informací je, že strmou křivku popularity této technologie budou mít pod palcem především Samsung a Apple.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

 

Nejde o náhodu, protože takové Apple Watch ve verzi cellular (eSIM) se v zahraničí objevily už v roce 2017. Tenkrát se jednalo o model Apple Watch Series 3. Samsung s podporou začal v roce 2015, prvně ji nasadil do svých hodinek Samsung Gear S2.

Z domu konečně pouze s Apple Watch? Prozatím ne…

S přítomností této technologie u Apple Watch může částečně zmizet potřeba nosit svůj iPhone neustále v dosahu. V iPhonech pak tento způsob implementace ušetří nějaké to místo pro ostatní komponenty. Přestože tuzemští operátoři už eSIM na mobilních zařízeních podporují, s Apple Watch je to komplikovanější. Největším problémem je aktuálně zajištění dostupnosti a autentizace obou zařízení ve stejný čas. Datum nastartování podpory je tak stále ve hvězdách.

Přáli byste si vidět podporu eSIM u Apple Watch i u  nás? Pořídili byste si takové zařízení, nebo byste raději ušetřili? Dejte nám vědět v komentářích. 

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Na podporu eSim u apple Watch čekám jak na smilování již dlouhou dobu. Kvůli tomu ani neaktualizuji svoje hodinky na novější verzi a stále zůstávám u verze 3. Snad se brzo dočkám, jinak to pro mě nemá velký význam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button