Novinky

Apple údajně investoval 3 miliardy dolarů do výrobních linek LG na produkci OLED displejů

Začátkem tohoto měsíce se médii prohnala informace, podle níž společnosti Apple a LG jednali o investicích do výrobních linek na výrobu OLED displejů, pro budoucí iPhony. Nová zpráva tuto skutečnost potvrzuje a navrch přidává několik zajímavých podrobností. Zahraniční web Korea Economic Daily (via The Investor) tvrdí, že částka investovaná ze strany Applu činí 3 miliony wonů (2,7 miliardy dolarů), což představuje většinu odhadovaných nákladů na modernizaci stávající infrastruktury. Díky dohodě bude LG schopno nastartovat další produkci OLED panelů a zároveň Applu poskytnout bezpečnou dodávku.

V současné době ovládá trh s OLED displeji určené mobilní elektronice jihokorejský Samsung, jehož tržní podíl činí přibližně 95 %. Z toho důvodu se očekává, že půjde o hlavního dodavatele zobrazovacích panelů pro chystaný iPhone 8. Apple však strategii jednoho dodavatele nevidí příliš rád a proto se rozhodl investovat do LG a tím diverzifikovat rizika. V zákulisí se začíná také hovořit o tom, že kalifornský gigant pracuje na zcela nové zobrazovací technologii, kterou však odhalí až v roce 2018.

Prémiový výrobce příslušenství odhalil finální podobu iPhonu 8

Přítomnost OLED displeje v iPhonu 8 bude jednou z nejzásadnějších novinek. Kromě lepšího využití čelní strany zařízení a panelu se zřejmě dočkáme i změn v uživatelském rozhraní, které naplno využije schopnosti OLED technologie. Již delší dobu se spekuluje o implementaci Dark Mode režimu, který by mohl mít pozitivní vliv na výdrž zařízení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button