Novinky

Apple to nakonec zvládl. Po více než roce od premiéry začala výroba nabíječky AirPower

Bezdrátová nabíječka AirPower se světu poprvé ukázala při preméře iPhonu X na podzim roku 2017. Apple tehdy sliboval, že novinka se na pulty obchodů dostane jen krátce poté. Pak se ale slehla zem a o AirPower z oficiálních zdrojů nikdo více než rok nic neslyšel. Nyní to vypadá, že podložka pro nabíjení několika Apple zařízení se konečně začala vyrábět a již brzy bude k dispozici prvním zájemcům. 

S touto informací přišel hongkongský web ChargerLAB, který se odvolává na důvěryhodné zdroje z dodavatelského řetězce Applu. Výrobu má mít na starosti čínská společnost Luxshare Precision. Stejná firma pro kalifornskou značku dodává sluchátka AirPods a USB-C kabely. Zprávy o tom, že zahájení prodeje AirPower se blíží, už přicházejí delší dobu. Nedávno například vývojář Steve Troughton-Smith na Twitteru prozradil, že Apple konečně vyřešil technické problémy, které start výroby znemožňovaly. To koresponduje také se slovy respektovaného analytika Ming-Chi Kua, který v jednom ze svých reportů určených investorům uvedl, že AirPower dorazí na začátku roku 2019. 

Je velmi pravděpodobné, že společně s nabíječkou AirPower se na trhu objeví také nové pouzdro pro sluchátka AirPods. Už pří prvním představení AirPower totiž Apple uváděl, že společně s nabíjecí podložkou dostanou bezdrátové nabíjení také AirPods. Kromě iPhonu totiž pomocí AirPower bude možné současně nabíjet i hodinky Apple Watch a právě AirPods. Možnost nabíjení několika zařízení najednou byl však také důvod, proč se příchod univerzální nabíječky tak zpozdil. Apple mimo jiné řešil problém s přehříváním. 

Exkluzivní detaily o tom, proč Apple stále nepředstavil bezdrátovou nabíječku AirPower

Nabíječka za tisíce

Nejstarším iPhonem, který bude možné pomocí AirPower nabíjet, bude iPhone 8, jež byl prvním modelem společnosti s podporou bezdrátového nabíjení. V případě Apple Watch musí uživatel vlastnit alespoň jejich třetí generaci. Úplně jednoduché to není ani v případě sluchátek AirPods, kde si zájemce o AirPower bude muset dokoupit nové pouzdro bez Lightning konektoru. Apple také nově ukáže, že i nabíječka může stát tisíce. Cena novinky by totiž mohla dosáhnout až 6 tisíc korun.

Zdroj
MacRumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close