Novinky

Apple tajně pracuje na vývoji microLED technologie. Blíží se nová generace displejů?

Říká se, že oko je oknem do duše každého člověka. A totéž bychom mohli říct o displejích. I když to nezní ani zdaleka tak poeticky, obrazovka je takovou alfou a omegou všeho. Displej zkrátka převádí změť jedniček a nul v cosi představitelného a výrazně se podílí na celkovém dojmu z používání daného zařízení. Apple si je tohoto faktu dobře vědom a zřejmě i proto tajně vyvíjí nový typ panelu na bázi microLED technologie.

V této budově se vyvíjí displeje zítřka

Vývoj probíhá v utajené laboratoři, která se nachází asi 15 minut od Apple Parku a podle dostupných informací je zde zaměstnáno přibližně 300 inženýrů. Na projektu T159 (tak se vývoji microLED displeje přezdívá) se pracuje už několik let. Zlomový okamžik nastal v roce 2014, když Apple koupil společnost LuxVue, která se zabývá právě vývojem microLED displejů. Po této akvizici se očekávalo, že kalifornský výrobce zařadí nové panely už do letošních Apple Watch, to se ale podle dostupných informací zatím nekoná.

Vše je stále ve fázi vývoje. Teprve na konci minulého roku došlo k prvnímu výrobnímu úspěchu v podobě vyrobeného displeje pro chytré hodinky s logem nakousnutého jablka. Inženýři nyní celou proceduru zefektivňují a do dvou let bychom se snad měli dočkat prvních hodinek s microLED displejem. Apple by tak dokonal svou dlouholetou vizi a většinu důležitých součástek ke svým produktům by si vyráběl zcela sám.

Apple na příští týden svolal konferenci. Možná se ukáže nový MacBook Air

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button