Novinky

Apple svým zaměstnancům zakázal interní používání ChatGPT. Důvody jsou celkem prosté

Služba ChatGPT celosvětově rapidním tempem získává na popularitě. I proto se vývojářská společnost OpenAI rozhodla vytvořit a představit jejich oficiální aplikaci pro iOS a iPad OS, o čemž jsme vás informovali v předchozím článku. Zaměstnanci Applu však paradoxně tuto službu pro práci používat nemohou. Alespoň to tvrdí anonymní zdroje a uniklé interní dokumenty.

Technologie inteligentních chatbotů dokáže v mnoha ohledech ulehčit práci ve spoustě možných odvětvích. Jak však ukázaly kauzy posledních měsíců, jejich používání nemusí být vždy úplně bezpečné pro uživatelská data, která tyto služby zpracovávají. Velkých úniků dat již jsme v minulosti zaznamenali mnoho. Z toho důvodu se Apple rozhodl zakázat používání nejen ChatGPT, ale i dalších AI nástrojů, umožňujících získávání informací na základě pokládaných otázek nebo zapsaných příkazů. Apple však není jediný, kdo přistoupil k tomuto kroku, podobná nařízení již vydaly například i společnosti Amazon nebo Verizon.

Zdroj: 9to5mac.com

Mluví se také o tom, že Apple vyvíjí vlastní formu umělé inteligence, která bude schopna odpovídat na otázky a plnit příkazy podobně, jako to dělá například ChatGPT. Tyto informace však prozatím žádný zdroj nepotvrdil. Nebylo by to žádné velké překvapení, jelikož si Apple určitě v tomto odvětví nechce nechat ujet vlak. Navíc má se strojovým učením a AI už velmi slušné zkušenosti, v rámci vývoje dnes již trochu zastaralé Siri. Ta byla představena už v roce 2011, dnes již však na svou konkurenci výrazně ztrácí a zasloužila by si omlazení.

Uvidíme, jak se s tímto trendem Apple vypořádá a zda se skutečně v budoucnu dočkáme podobného nástroje ze stáje cupertinského giganta.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button