Novinky

Aktualizováno: Společnost OpenAI oznámila vydání oficiální aplikace ChatGPT pro iPhone a iPad

Aktualizace (31. května 2023): Mobilní aplikace ChatGPT pro operační systém iOS je nyní dostupná také pro české uživatele.


Původní zpráva

Pravděpodobně byste ve svém okolí nenašli člověka, který by v poslední době alespoň nezaslechl zmínku o umělé inteligenci. Rapidní nárůst zájmu ze strany odborné i široké veřejnosti má z velké části na svědomí společnost OpenAI a její chatbot ChatGPT. Práce s ChatGPT byla možná primárně skrze webové rozhraní, přičemž postupem času se objevila celá řada aplikací třetích stran, které však nenabízejí potřebný zážitek. To se však nyní konečně mění, jelikož OpenAI oznámila spuštění oficiální aplikace ChatGPT pro iPhone a iPad.

ChatGPT je chatbot založený na umělé inteligenci, který využívá pokročilé jazykové modely k zodpovídání otázek a poskytnutí rad na prakticky veškerá možná témata. Do jisté míry lze hovořit o revolučním nástroji s obrovským potenciálem změnit způsob, jakým používáme internet a výpočetní technologie obecně. Denně ho využívají desítky milionů uživatelů po celém světě, a po jeho příchodu na displej iPhonu a iPadu lze očekávat, že tento trend bude i nadále růst.

Oficiální aplikace OpenAI ChatGPT pro iPhone a iPad umí to samé, co verze na desktopovém prohlížeči. Níže naleznete pouze stručný výčet toho, s čím vám může mobilní ChatGPT podle jeho tvůrců pomoci:

  • Okamžité odpovědi: Získejte přesné informace, aniž byste museli procházet reklamami nebo se prodírat velkým množstvím výsledků.
  • Rady na míru: Poradí vám s vařením, plánováním cest nebo psaním promyšlených textů.
  • Kreativní inspirace: Vygenerujte si nápady na dárky, vytvářejte prezentace nebo napište dokonalou báseň.
  • Profesionální vstupy: Zvyšte svou produktivitu díky zpětné vazbě na vaše otázky ke složitým tématům.
  • Příležitost k dalšímu vzdělání: Nechce si vygenerovat texty k moderním dějinám a dalším událostem z naší historie přesně podle toho, co vás zrovna zajímá.

Screenshoty z aplikace ChatGPT pro iOS

Velmi důležitou funkcí mobilní aplikace ChatGPT je synchronizace napříč zařízeními, takže své interakce s umělou inteligencí uvidíte jak na webu, tak na svém iPhonu či iPadu. Součástí aplikace je také integrovaný systém Whisper pro rozpoznávání řeči.

Aplikace ChatGPT pro iOS je nyní omezena pouze na Spojené státy, ale OpenAI ve svém oficiálním prohlášení uvádí, že v následujících týdnech se počítá s uvolněním také do dalších regionů. Aplikace je navíc zdarma, respektive její základní verze. Uživatelé si mohou totiž připlatit za službu ChatGPT Plus, která při měsíční platbě vychází na 19,99 dolarů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button