Novinky

Apple stále umí. Každý pátý uživatel iPhonu X plánuje nákup budoucího modelu

Když Steve Jobs v roce 2007 představoval první iPhone, zřejmě ani netušil, jaké vlně zájmu budou smartphony od Applu rok, co rok čelit. iPhone se během 10 let svého působení na poli mobilní elektroniky stal jakýmsi synonymem chytrého telefonu zejména díky nadčasovému hardwaru a jednoduchému, ve většině případů dobře fungujícímu iOS.

Není proto až takovým překvapením, že o koupi budoucího iPhonu uvažuje čím dál více majitelů aktuální vlajkové lodi kalifornského výrobce. Toto potvrzuje i známý analytik Gene Munster. Ten v nedávném výzkumu shromáždil vzorek 226 lidí vlastnících nejnovější iPhone X (recenze) a položil jim jednoduchou otázku: „Plánuje si koupit nadcházející model iPhonu?“ Celých 22 % uživatelů odpovědělo ano. Jen pro srovnání, v minulém roce reagovalo podobně 23 % lidí, což je vzhledem k faktu, že se očekával příchod revolučního iPhonu X, relativně nízké číslo. Dalších 20 % majitelů starších modelů předpokládá, že si iPhone X, 8 nebo 8 Plus pořídí nejpozději příští rok.

A k čemu podobné výzkumy slouží? Hlavně k průzkumu trhu a následné možnosti nastavení nových služeb. Čím dál oblíbenější jsou totiž takzvané upgrade programy, ve kterých zákazník platí měsíční splátky v určité výši a na oplátku získá každý rok nejnovější iPhone. Většinou jsou zde zahrnuty i služby proti krádeži nebo rozbití telefonu, takže se uživatel o nic dalšího nemusí starat.

Apple chystá nástupce iPhonu X s 6,5“ OLED displejem a podporou dvou SIM karet

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button