Apple si vyvíjí vlastní čipy pro správu napájení. Co od toho můžeme očekávat?

Apple si vyvíjí vlastní čipy pro správu napájení. Co od toho můžeme očekávat?

V minulém týdnu jsme vás informovali o klíčové události, která se točila kolem rozvázání dlouholetého partnerstvím mezi Apple a společností Imagination Technologies, která se dlouhá léta starala o vývoj a dodávky grafických čipů pro iPhone. Podle nejnovějších zpráv to ovšem vypadá, že kalifornský gigant to myslí s osamostatněním mnohem vážněji, než by kdokoli předpokládal.

Zpráva týdne: Apple přestane používat grafické čipy PowerVR, nahradí je vlastním řešením

Predikce vychází od analytiků německé investiční banky, kteří do světa vypustili zprávu, podle níž Apple hodlá upustit od spolupráce se společností Dialog Semiconductor coby dvorního dodavatele čipů pro správu napájení. Toto tvrzení staví na přesvědčivých důkazech, podle nichž Apple již nyní vyvíjí vlastní řešení v laboratořích na území Kalifornie a Německa. Na projektu pracuje celkem 80 inženýrů, jejichž úkolem je do roku 2018 připravit PMIC čip, který bude mít na starosti správu napájení.

dialog-semiconductor-iphone

Snaha o osamostatnění a výrobu co nejširšího spektra komponent pod vlastní střechou se jeví jako logický krok vedoucí k zlepšení výsledné kvality. Kromě snížení nákladů to povede k mnohem lepší optimalizaci jednotlivých součástek, což ve výsledku bude znamenat skvělou provázanost hardwaru a softwaru. V případě PMIC čipu lze očekávat citelný nárůst výdrž a zřejmě i další novinky spojené s bezdrátovým nabíjením, na které tak dlouho čekáme.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.