Novinky

Apple si patentoval stylus, s jehož pomocí budeme kreslit a psát v prostoru

Když Steve Jobs představil první iPhone, rázně vysvětlil, že budoucnost ovládání mobilních telefonů leží v dotykovém ovládání. Do té doby populární stylusy se rázem ocitly na počátku svého konce. Během několika dalších let se přizpůsobily i ostatní výrobci, kteří rychle pochopili, že pokud nemají zkrachovat, musí přijít s něčím alespoň podobně intuitivním. Když už celý svět považoval dotyková pera za vyhynulý druh, Apple představil iPad Pro a Apple Pencil, coby ideální doplněk pro kreativní uživatele.

Pro někoho matoucí stanovisko se ovšem ukazuje jako přirozený vývoj, který reflektuje s posunem tabletů. Zatímco ještě nedávno jsme iPad považovali pouze za nástroj pro konzumaci obsahu, čím dál častěji se objevují nadšenci, kteří se s tabletem pokoušejí nahradit počítač. Ano, jde do jisté míry o určitou formu digitálního masochismu, ovšem dříve musí logicky přijít jejich nevyhnutelné prolnutí.

Těmto predikcím nahrává celá řada indicií v čele s početnou skupinou patentů, do které spadá přihláška na registraci vstupního zařízení, které nepotřebuje k interakci přímý kontakt s displejem. Ve zkratce ho lze popsat jako nám dobře známý stylus, s jehož pomocí půjde například kreslit, psát poznámky a provádět nejrůznější gesta v prostoru. Popis hovoří o příslušenství využívající sadu senzorů pro snímání pohybu. Jeho kompatibilita přitom nemá být omezena pouze na tablet. Patent počítá s ovládáním širokého spektra produktů, a to včetně mobilních zařízení či počítačů.

Stejně jako u všech patentových přihlášek i tentokrát není jasné, kdy dojde na transformaci v reálný produkt. S nejvyšší pravděpodobností se bavíme o horizontu několika následujících let, kdy klíčové produkty s logem Applu dospějí do potřebného stádia. Na každý pád jde o zajímavou myšlenku, která si zaslouží naší pozornost. Ve své podstatě přitom nejde o nikterak převratnou novinku. Jistou paralelu lze vidět u některých televizorů, které jsou dodávány s takzvanou Air Mouse fungující na podobných principech.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button