Novinky

Apple si musel kvůli chystanému iPhonu s LCD displejem najít nové dodavatele

Stejně jako v loňském roce má Apple letos představit celkem tři nové iPhony. Zatímco nástupce jubilejního iPhonu X, iPhone X Plus se pochlubí OLED displej, třetí model s 6,1“ úhlopříčkou se bude muset spolehnout na stále konvenční LCD technologii. Společným jmenovatelem pro všechny novinky se stane design, který má stavět na bezrámečkové konstrukci. Málokdo si ovšem uvědomuje, že tato koncepce si v případě modelu s LCD displejem vyžádá jednu zásadní změnu.

Zatímco OLED panely nepotřebují dedikovaný zdroj pro podsvícení, jelikož každý pixel je zároveň vyzařujícím bodem, LCD panely využívají speciální vrstvy s LED světelným zdrojem. V praxi to znamená o poznání větší prostorové nároky, což může u bezrámečkových smartphonů činit potíže. Podle webu Digitimes se Apple proto rozhodl navázat spolupráci s japonskou společností Nichia, která disponuje novým typem LED čipů, jejichž velikost splňuje požadované nároky. To vývojářům umožní u 6,1“ iPhonu docílit toho, aby rámečky kolem displeje nemusely být tak masivní, jako u předchozích modelů.

Přes pokročilou technologii nových subdodavatelů budou rámečky u iPhonu s LCD panelem stále větší než u soukmenovců vybavených OLED displejem. Co se týče dalších parametrů, 6,1“ iPhone se zhostí role nejdostupnějšího modelu uvedeného v letošním roce. Kromě již zmíněného displeje se další odlišnost projeví na šasi smartphonu, které má být vyrobeno z hliníku a hlavním fotoaparátu s jedním objektivem. Všechny připravované iPhony pak dostanou stejný čipset Apple A12, který je má katapultovat mezi nejvýkonnější smartphony na světě.

Výsledky benchmarku prozradily, jak výkonné budou letošní iPhony

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close