Novinky

Výsledky benchmarku prozradily, jak výkonné budou letošní iPhony

O chystaných iPhonech pro rok 2018 se začíná objevovat čím dál více informací. Po úniku fotografií napájecího adaptéru s USB-C se k nám dostává další zpráva, která se tentokrát točí kolem samotného hardwaru. Jde přitom o jednu z nejdůležitějších komponent celého smartphonu, kterou je čipset Apple A12. Stejně jako u všech předešlých iterací procesoru se očekává nárůst výpočetního výkonu při současném snížení energetických nároků. Bližší pohled na schopnosti odhalily výsledky z populárního benchmarku Geekbench, v jehož statistikách se objevil záznam tajemného zařízení s označením iPhone 11,2, což nepřímo naznačuje, že jde o doposud nepředstavený model.

Z přiložených screenshotů lze vyčíst, že zařízení běží na operačním systému iOS 12. O poznání zajímavěji pak působí informace o šestijádrovém procesoru s taktem 2,49 GHz a 4GB operační paměti. Pokud se podíváme na celkové výsledky, tajemná novinka vykázala v porovnání se stále aktuálním iPhonem X pouze 10% nárůst výkonu na jedno jádro. Ve vícejádrovém srovnání je pak rozdíl ještě menší. Markantnější zlepšení je viditelné až u grafického výkonu, kde testovaný iPhone dosáhl na 21691 bodů.

Při pohledu na získaná skóre v benchmarku to vypadá, že letošní iPhony nenabídnou tolik předpokládaný nárůst výpočetního výkonu. Na druhou stranu je vhodné dodat, že testem mohl projít předprodukční prototyp, který nebyl dostatečně odladěn. Ze hry není ani možnost, že se Apple bude letos chtít soustředit na snížení energetických nároků, což by mohlo mít pozitivní dopad na delší výdrž.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button