Novinky

Kód v iOS 14 prozradil, že Apple chystá představení iPhonu 9 Plus

Ačkoliv visí otazník nad tím, zda se letos v termínu uskuteční tradiční vývojářská konference WWDC, na které Apple vždy světu ukazuje nové generace svých operačních systémů, jejich vývoj stále pokračuje. Pro iPhony by měl Apple letos uvolnit iOS 14. Dá se očekávat, že půjde o mírné vylepšení stávajícího operačního systému, který bude možná doplněn o pár zajímavých novinek. Kód připravovaného iOS 14 ovšem odhalil ještě něco.

Zdroj: Onleaks/iGeeksblog

Chytré hlavy programátorů totiž ve zdrojovém kódu vypátraly odkaz na smartphone, který by měl nést název iPhone 9 Plus. Půjde tak o větší verzi vstupního modelu. O iPhonu 9 už se nějakou dobu mluví. Mělo by jít o nový lowcostový model značky, který se stane nepřímým pokračovatelem filozofie, kterou nastavil iPhone SE. Novinkou ale je, že by měl být model doplněn také o větší “pluskovou” verzi. Do nabídky se tak v podstatě vrátí omlazený iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Minimálně vzhledově bude od telefonu, který byl představen v roce 2017, k nerozeznání. Telefon tak dostane 4,7palcový LCD displej, mohutné okraje a tlačítko Home Button s Touch ID. Větší model s označením Plus poté dostane 5,5palcovou obrazovku. iPhone 9/Plus by se mohl stát ideální volbou pro ty, jež vlastní iPhone 6 nebo iPhone 7. S telefonem jsou víceméně spokojeni, ale výkonově už stárnoucí model nestačí. Za vrcholné modely se jim přitom nebude chtít utrácet třicetitisícové částky.

Ruce už si snad všichni myjeme. Co takhle vydesinfikovat si také telefon?

Takových zákazníků po světě určitě nechodí málo. iPhone 9 ovšem stále může být pouze pracovní název. Stejně často jako iPhone 9, se totiž objevují zmínky o iPhonu SE2. Uvidíme tedy, který název Apple nakonec zvolí. Novinka, ať už se bude jmenovat jakkoliv, se měla podle původního plánu ukázat světu v březnu. To se ale nejspíše nestane a Apple bude muset premiéru kvůli nejisté situaci ve světě odložit.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button