Novinky

Apple se zbavuje závislosti na Samsungu. Domlouvá se s LG na dodávkách displejů

Mezi Applem a Samsungem existuje zvláštní partnerství. Obě značkou jsou v segmentu smartphonů a tabletů největšími soupeři, kteří si jdou tvrdě po krku. Zároveň se však jedná také o důležité obchodní partnery. Apple totiž od Samsungu odebírá displeje pro svá zařízení. Podle poslední zprávy agentury Bloomberg to ale vypadá, že závislost Applu na jihokorejském rivalovi by se v dohledné době mohla snížit. Druhým dodavatelem obrazovek pro iPhony by se totiž mělo stát LG.

Bloomberg však dodává, že Apple bude prozatím odebírat mezi dvěma a čtyřmi miliony kusů LED obrazovek, což je ve srovnání s objemem, který kalifornskému výrobci dodává Samsung v podstatě zanedbatelné množství. Samotný fakt, že Apple do svého dodavatelského mixu přibírá nového hráče je však důležitý. Přítomnost LG v dodavatelském řetězci totiž může Samsung zneklidnit a Applu dodá větší moc pro vyjednávání cen.

Příští generace sluchátek AirPods má umět bezdrátově nabíjet iPhone

LG bude pro Apple dodávat displeje, které budou určeny pro letos představené iPhony. Půjde o modely osazené OLED obrazovkami, které se stanou nástupci aktuálního iPhonu X. Jihokorejské LG by se mělo stát jediným dodavatelem obrazovek pro jeden z trojice iPhonů, jež se na trhu objeví na podzim tohoto roku. Podle korejských médií by mělo jít o 6,5″ iPhone X Plus.  Je však jasné, že Apple s LG buduje strategické partnerství. Americká společnost totiž investovala celkem 2,7 miliardy dolarů do nových výrobních kapacit, ve kterých bude LG pro Apple vyrábět OLED panely. O dodávku těchto dílů má podle všeho zájem i japonský Sharp.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button